Dom w stylu modern boho od Marty Ogrodowczyk. Zaglądamy do środka

Dom w stylu modern boho zaprojektowany przez Martę Ogrodowczyk i Martę Piórkowską powstał pod Warszawą. Zadaniem architektki był0 zaprojektowanie nowoczesnego wnętrza parteru domu. 

Prezentowany dom w stylu modern boho to projekt parteru domu w niewielkiej wsi na Mazowszu. Głównym elementem charakterystycznym są jasne kolory, które sprawiają, że wnętrze nabiera lekkości, naturalności i przytulności. W projekcie w główniej mierze użyty został spiek marmurowy w beżowych i szarych tonach oraz jasne drewno, które uzupełnione zostały przez złote dodatki w postaci lamp, czy ram luster. Projekt, który powstał w ramach ścisłej współpracy z Inwestorami zaowocował nietypowym wnętrzem odzwierciedlającym ich charaktery.


O architektce: 
Marta Ogrodowczyk Studio to autorska pracownia projektowa założona w 2015 roku jako firma działająca w zakresie architektury i specjalistycznego projektowania, a także działalność, w ramach której prowadzony jest sklep internetowy Noteka. W Studio wykonywane są projekty architektury wnętrz, a także projekty architektury kubaturowej we współpracy z innymi łódzkimi biurami architektonicznymi.

Marta Ogrodowczyk to absolwentka studiów I stopnia na kierunku Architektura i Urbanistyka, II stopnia studiów magisterskich na kierunku Architektura na Politechnice Łódzkiej oraz semestralnej wymiany studenckiej Erasmus na rzymskiej uczelni Universita degli Studi Roma Tre. Posiada również wykształcenie graficzne uzyskane na podyplomowych studiach Projektowanie Graficzne na łódzkim ASP. Doświadczenie zawodowe zdobywała w biurach architektonicznych w Łodzi i w Londynie, pracując przy projektach w bardzo szerokiej skali – od elementów identyfikacji wizualnej po pracę przy projekcie Dworca Multimodalnego Łódź Fabryczna.

Czytaj też: Architektura | Dom jednorodzinny | Wnętrza | Zieleń | Polscy projektanci

 

źródło: www.martaogrodowczyk.pl
wizualizacje: Ela Paćkowska