Jest jak betonowy bunkier. Dom na obrzeżach Tokio

Ten niezwykły dom w Tokio zaprojektowany został przez renomowane biuro architektoniczne ARTechnics Architects. Znajduje się w dzielnicy Meguro i wybudowany został przez lokalnego biznesmena.

Właściciel podczas projektowania największy nacisk postawił na swoją prywatność.  W efekcie stworzono wyrazistą, geometryczną bryłę, która dzięki odpowiedniemu ustawieniu płaszczyzn ścian praktycznie w całości przesłania otwory okienne widoczne z poziomu ulicy.

Dom z zewnątrz przypomina betonowy schron, jednak w jego wnętrzu nie brakuje naturalnego światła. Ma dwa piętra, a jego powierzchnia to ponad 300 m kw. Na dole znajdują się sypialnie, łazienka oraz pomieszczenia prywatne. Z kolei na piętrze stworzono przestronny salon z tarasem oraz kuchnię i jadalnię.

W środku królują przede wszystkim odcienie szarości przełamane bielą i delikatnym beżem. Domowego ciepła nadaje natomiast drewniana posadzka oraz panele ścienne wykonane z drewna wiśni. Dom ze względu na swoją wyrazistą architekturę początkowo nie został przychylnie odebrany przez okolicznych mieszkańców. Dziś podziwiany jest przez największe magazyny architektoniczny stając się lokalną atrakcją.