sypialnia

Dom w Warszawie urządzony w duchu Vastu. Tak projektują OSOM group

Dobrze zaprojektowane wnętrze to nie tylko piękny design, ale też przemyślany układ, który sprawia, że w takim wnętrzu po prostu czujemy się dobrze. Wiedzą to architekci z pracowni OSOM group, którzy urządzili dom w Warszawie w duchu ideologii Vastu shastra.

Vastu shastra to nauka o architekturze łącząca w sobie wierzenia hinduistyczne, a także buddyjskie. Nauka ta stara się połączyć pięć elementów natury (wodę, ogień, powietrze, ziemię i przestrzeń) i zrównoważyć je z potrzebami człowieka. Zaprojektowany dom w Warszawie łączy więc elementy japońskiego minimalizmu ze skandynawskim ciepłem i pomimo ascetycznej stylistyki, przepełniony jest elementami, które przybliżają domowników do natury.

W tak zaprojektowanym wnętrzu łatwiej jest wyciszyć ciało i uspokoić ducha. Szlachetne kamienie, drewno księżycowe, ściana solna czy tężnia to jedne z katalizatorów energii, które zastosowane we wnętrzu pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie i zdrowie. Całość tworzy wyważony plan funkcjonalny, który od samego początku wymagał nie tylko dopasowania go do potrzeb czteroosobowej rodziny, ale również dostosowanie go do analizy astrologicznej.


W sumie powierzchnia użytkowa domu to aż 500 m kw. Hol wejściowy wyróżnia delikatna kolorystyka. Na parterze znalazła się strefa dzienna, która podzielona została na część kuchenną, jadalnię oraz salon. W tej przestrzeni architekci umieścili ścianę solną z wertykalnym ogrodem.

Atrakcyjnie prezentuje się klatka schodowa, którą architekci ozdobili potężnym akwarium. Woda oraz pływające w niej stworzenia koją zmysły i budują aurę tajemniczości tego, co znajduje się na wyższej kondygnacji. Na piętrze umieszczono strefę prywatną mieszkańców. Składa się ona z kilku sypialni, gabinetu, siłowni, pomieszczenia do jogi i medytacji, pokoju dla gości, garderoby oraz tężni. Dodatkowo zaprojektowano poddasze, na którym urządzono przestrzeń do retrogamingu.

OSOM group
OSOM group (od lewej strony): Mateusz Skonieczka, Michał Balcerak, Paulina Balcerak, Marta Trojanowska, Ola Pawłowska, Kamil Bernacik, Monika Jaworska, Asia Witkowska, Asia Kurnyta, Kasia Miller i Tomek Jasiak oraz sympatyczny psiak Edward.

Pracownia architektoniczna OSOM group ma siedzibę w Łodzi. Zespół specjalizuje się w projektowaniu wnętrz prywatnych i komercyjnych. Swoje projekty realizują w Polsce i zagranicą. W swojej pracy kierują się zasadą, że szczęście jest przestrzenią, w której żyjemy, a wspieranie i słuchanie klientów pomaga we wspólnym odnoszeniu sukcesów. OSOM group tworzy jedenastoosobowy zespół kreatywnych ludzi, którym przewodzą Kasia Miller i Tomek Jasiaka. Pracownia działa od ponad 10 lat. Więcej na oficjalnej stronie www.osomgroup.pl oraz na fanpage na Facebooku (TUTAJ).

Czytaj też: Minimalizm | Wnętrza | Mieszkanie | Dom jednorodzinny

źródło: OSOM group