Dom z drzewem wtopionym w bryłę. Powstanie przy lesie w Bydgoszczy!

Dom z drzewem wtopionym w bryłę zaprojektowali architekci z pracowni YONO ARCHITECTURE. Projekt domu jednorodzinnego w Bydgoszczy jest odpowiedzią na zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Mimo bardzo dużej szerokości frontu działki, plan dozwalał m.in. na 16 – metrową elewację frontową oraz garaż wbudowany w bryłę budynku.

W odniesieniu do tych zapisów powstał dom z drzewem o prostej bryle, z płaskim dachem oraz wysuniętą częścią garażowo – techniczną, z prześwitem prowadzącym ku wejściu. Zarówno przed wejściem, jak i przy przeszkleniu tarasowym zaprojektowano atrium wypełnione zielenią – wysokimi trawami oraz drzewami. Przeszklenia, skierowane głównie w kierunku południowym, dynamizują bryłę i otwierają wnętrze na ogród sąsiadujący z łąką. Taras, częściowo zadaszony, stanowi przedłużenie części dziennej budynku, kontynuację formy oraz pewnego rodzaju ramę z widokiem na las.


Inwestorzy od pierwszego spotkania doskonale wiedzieli w jakim kierunku ma zmierzać projekt. Wnętrza miały być minimalistyczne, dobrze doświetlone, funkcjonalne oraz odpowiednio przeszklone, by cieszyć się widokiem lasu i łąki. Duża część dzienna to centrum życia domu. Dwójka dzieci ma spędzać czas zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz, pozostając przy tym w zasięgu wzroku rodziców. Dzieci w swoich pokojach mają jedynie odpoczywać. „Biały modernizm” tak właśnie klienci opisali wizję domu po zaakceptowaniu finalnej wersji projektu.

O architektach:
YONO ARCHITECTURE to autorska pracownia projektowa architekta Sebastiana Marach, specjalizująca się w architekturze oraz architekturze wnętrz. Pracownia realizuje projekty na terenie całej Polski.

Czytaj też: Dom jednorodzinny | Architektura | Polska | Bydgoszcz | Las

Nazwa projektu: Projekt domu jednorodzinnego w Bydgoszczy
Kategoria: Architektura
Powierzchnia: 265 m2
Data realizacji: 12/2022
Wizualizacje: GID Studio

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły