Dom z kontenerów morskich. Prace na placu budowy trwały zaledwie 2 dni.

Modułowe domy wykonane z kontenerów morskich pojawiają się na naszym portalu coraz częściej. Wynika to zarówno z prostoty ich budowy, a także szerokiego wachlarza możliwości, które oferują te modułowe konstrukcje. Dziś prezentujemy wam dom z kontenerów morskich, który powstał w amerykańskiej miejscowości Amagansett.

Dom z kontenerów morskich w miejscowości Amagansett został zaprojektowany i wykonany przez nowojorskie biuro projektowe MB Architecture, którego zadaniem było stworzenie letniskowego domu, dla rodziny z trójką dzieci. Amagansett Modular, bo tak nazwano dom z kontenerów morskich, który powstał w niewielkim lasku na południowym brzegu wyspy Long Island ma łącznie 165 metrów kwadratowych rozłożonych na dwóch piętrach.


Właściciele ze względu na ograniczony budżet zdecydowali się na budowę modułowego domu wykonanego z kontenerów zamiast budowy tradycyjnego murowanego budynku. Dzięki temu udało się nie tylko ograniczyć koszty, ale także skrócono czas budowy do zaledwie kilku dni. Gotowe podzespoły zamknięte w czarnych, prefabrykowanych kontenerach zostały dostarczone na plac budowy, a następnie zmontowane w jedną bryłę w 2 dni.

„Prostota układu przestrzennego i materiałów miała na celu uzyskanie atrakcyjnych i nieskomplikowanych pomieszczeń, przy jednoczesnym osiągnięciu celów budżetowych. W związku z tym wykorzystaliśmy prostoliniową geometrię kontenerów oraz ich wytrzymałość konstrukcyjną, aby ukierunkować układ pomieszczeń i wymagania konstrukcyjne”
– mówią architekci z MB Architecture

Główna bryła budynku składa się z czterech kontenerów, które mają po 12 metrów długości orz 2,4 metry szerokości. Niektóre kontenery zostałe nałożone na siebie tworząc piętra, które w niektórych miejscach tworzą puste, wysokie przestrzenie sięgające niemal 6 metrów.

Czytaj też: Dom jednorodzinny | Domek letniskowy | Architektura | Ciekawostki | Wnętrza

 

zdjęcia: Matthew Carbone.
źródło: MB Architecture