Dom z kortenu. Jego fasada dopasuje się do potrzeb właścicieli! 

Ten minimalistyczny dom powstał na przedmieściach Antwerpii, a za jego projekt odpowiada pracownia DMOA Architecten. To, co go wyróżnia to fasada i otoczenie, które niemal w całości pokryły blachy kortenowe. To jednak nie wszystkie jego atuty! 

Belgijska pracownia zaproponowała właścicielom zastosowanie kortenu ze względu na jego walory estetyczne. Jak zaznaczają sami architekci, ten dom niemal nigdy nie będzie wyglądał tak samo. Wynika to po pierwsze z roli światła, które w zależności od pory dnia, czy roku będzie inaczej się odbijać od rudej blachy, dając tym samym różne efekty. Kolejną rzeczą jest możliwość rozsuwania i zasuwania paneli w zależności od potrzeb mieszkańców. Oparte na suwnicy panele mogą za sprawą jednego ruchu pełnić funkcję rolety. 

Ciekawym zabiegiem było zastosowanie kortenu jako płotu. Sprawia to, że dom jest spójny wizualnie, a działka została w subtelny sposób podkreślona. Warto zwrócić uwagę również na ogród znajdujący się przy basenie. Na jego środku posadzono drzewo, wokół którego rozsypano wióry z miłorzębu, które swoim kolorem idealnie pasują do fasady.

Wnętrze domu utrzymane zostało w minimalistycznym stylu, by nie odwracać uwagi od głównego bohatera i nie zaburzać równowagi kolorystycznej. Królują w nim biel, szarość betonu oraz proste, nowoczesne meble.