Dom z pofalowanym dachem, zbudowali go na Bali

Ma dwa piętra i wygląda wyjątkowo. Jednorodzinny dom na Bali zaprojektował architekt Alexis Dornier, który wyróżnił budynek pofalowanym dachem.

O takiej lokalizacji budynku większość z nas może pomarzyć. Dom Alpha House zbudowany został w miejscowości Ubud na Bali. Jego powierzchnia to 280 m kw., a budowa zakończyła się zaledwie kilka miesięcy temu.

Bryła budynku jest niewielka, architekt ograniczył się do dwóch poziomów, które rozplanował na sporej wielkości działce. Parter został podzielony na strefy, w których znalazły się salon, kuchnia, foyer i garaż. Piętro wyróżnia charakterystyczny motyw – architekt tak zaprojektował piętro, aby sufit łączył się ze ścianami i zawijał niczym morskie fale lub górskie szczyty, tak charakterystyczne dla Bali.

Mieszkańcy mogą korzystać z basenu, który umieszczony został w ogrodzie. Basen biegnie równolegle do budynku. Bryłę ozdobiono elementami z kamienia Kerobokan, lokalnego twardego piaskowca, który uchodzi za tradycyjny materiał budowlany tego regionu.

dom na Bali


We wnętrzu dominuje szary kolor, który ozdobiony został elementami z ciemnego drewna oraz roślinami. Te ostatnie genialnie odbijają się na szarym tle i przypominają, że znajdujemy się w tropikalnym raju. Wyjątkowy klimat panuje w pomieszczeniach na piętrze. To najlepsze miejsce, w którym widać zamysł architekta o połączeniu ścian i dachu. Ten zabieg sprawił, że każde pomieszczenie na piętrze ma niepowtarzalny wygląd.

Czytaj też: Zieleń | Apartament | Park  | Wnętrza | whiteMAD na Instagramie

fot. KIE,  źródło: Alexis Dornier