Dom z prefabrykatów. Jest energooszczędny, szybki w budowie i piękny

Amerykańska firma Connect Homes wychodzi naprzeciw tym, którzy szukają domów z płaskim dachem. Co ciekawe, dom zbudowano prefabrykatów, dlatego został złożony w zaledwie kilka tygodni.

Budynki, które od lat projektuje Connect Homes to nowoczesne domy. Ich atutem jest atrakcyjny wygląd i co najważniejsze – energooszczędność. Dom, który prezentujemy nazywa się Connect 5 i stoi w miejscowości Sonoma w Kalifornii.

Jego właściciele mają szczęście co do lokalizacji. Przez duże panoramiczne okna rozpościera się widok na las i okoliczne wzgórza. Budynek doskonale wpisuje się w krajobraz działki. Pomaga temu drewniana elewacja, która prócz walorów wizualnych pozwala zaoszczędzić pieniądze wydane na ogrzewanie. W ciepłym klimacie Kalifornii przeważają słoneczne dni.

Dom ma prosty plan. Parter stanowi dużą wspólną przestrzeń, w której wydzielono funkcję kuchenną, jadalnianą oraz pokój dzienny. Na parterze znajduje się też sypialnia właścicieli oraz mała łazienka.

dom z prefabrykatów


Jak zaznaczają producenci są oni otwarci na indywidualne potrzeby zamawiających. Maksymalny czas, który mija od momentu pierwszej rozmowy z pracownikami firmy do końca budowy domu to zaledwie kilka tygodni. Czas, w jakim powstaje dom z prefabrykatów uzależniony jest od złożoności wybranej realizacji. Publikowany tutaj dom to wariant podstawowy, do którego można wybierać – dołączać kolejne elementy, dzięki temu mamy pełną kontrolę nad ostateczną powierzchnią budynku oraz jego wysokością.

Czytaj też: Dom jednorodzinny | Stany Zjednoczone | Podróże | Szkło

źródło: connect-homes.com