Dom z różową łazienką. Odważne wnętrze we Wrocławiu

Wnętrze domu we Wrocławiu zaprojektował Marcin Cibor z pracowni Cibor Design. Pomieszczenia wypełniły wyraziste kolory i design, tworząc atrakcyjną przestrzeń do życia.

Dom ma 165 m kw. Projektując jego wnętrze Marcin Cibor postawił na mnogość materiałów i faktur, które zestawione razem tworzą eklektyczną przestrzeń. Dom zbudowany został dla młodego małżeństwa, które chciało otaczać się przedmiotami, wprowadzającymi letni klimat.

Estetyka wnętrza czerpie z różnych trendów z ostatnich lat. Przestrzeń spodoba się fanom minimalizmu, wabi sabi, japandi, stylu industrialnego czy monokoloru. O ciekawej przestrzeni zapowiada już strefa wejścia. Do salonu prowadzą drewniane, przeszklone drzwi, które wykonane zostały na wymiar. Dalej znajduje się strefa dzienna o wielkości 50 m kw. Podłogę w tej części wykończono mikrocementem, a ściany w dużej mierze pokryła struktura dekoracyjna autorstwa firmy ArtWalls. Pozostałe fragmenty ścian i sufitów dopełnia biel.

Kuchnia składa się z dużej wyspy o długości niemal 2,5 m, która wykończona została płytami lastryko. Wyspa jest sercem kuchni, zamontowano na niej zlew z miedzianą armaturą. Strefa robocza kuchni została wydzielona ramą z fornirowanej płyty, z takiego samego materiału są wykonane fronty szafek wiszących, których gęste ryflowanie nadaje lekkości i wzbogaca strukturę wnętrza.

Ciekawym dodatkiem i dość rzadko spotykanym w Polsce jest potfiller nad kuchenką – jest to specjalna bateria z przyłączem zimnej wody, która pozwala m.in. napełniać duże garnki wodą bez konieczności przenoszenia ich od zlewu do kuchenki. Pozostała część kuchni to zabudowa słupkowa ze sprzętem AGD i lodówką Side-by-side. Choć kolor czarny jest ryzykowny dla kuchni to tutaj zastosowano fronty akrylowe odporne na odciski palców – mówi autor projektu.

Chcąc wizualnie oddzielić strefę kuchenną od wypoczynkowej architekt zaprojektował lustrzaną szafę. Tuż obok powstała spora wnęka na telewizor. Między sofą a telewizorem wbudowano w ścianę biokominek. Strefa relaksu została nieco wsunięta do wnęki, tworząc przytulne miejsce do odpoczynku.


W domu są dwie łazienki. Ta mniejsza znajduje się na parterze. Wyróżnia ją beżowa kolorystyka. Gwiazdą przestrzeni jest jednak łazienka na piętrze. Jej aranżacja wyraźnie odbiega od estetyki pozostałej części domu. Na podłodze położono czarne lastryko z białym kruszywem, które przechodzi w niski kołnierz na ścianach. Powyżej przestrzeń uzupełniają różowe płytki oraz lamele. Przestrzeń dopełniają drzwi w… oczywiście różowym kolorze! Dużym atutem łazienki jest okno połaciowe wpuszczające naturalne światło oraz stojąca pod nim przyścienna wanna. Różnice między czarną podłogą i kołnierzem a różowymi częściami ścian podkreśla delikatne światło ledowe schowane w nadbudowanych ściankach.

Tuż obok znajduje się główna sypialnia. Ze względu na gęste zdobienie strukturą betonową na ścianach oraz podłodze jawi się ona jako kamienna, współczesna grota. Głównym meblem jest tutaj łóżko Tufti od Rosanero a całość dopełniają skromne oświetlenie oraz meble o drewnianej strukturze.

zdjęcia: Zasoby Studio

projekt: CIBOR DESIGN

Czytaj też: Wrocław | Dom jednorodzinny | Wnętrza | Eklektyzm | Detal | Meble | whiteMAD na Instagramie