Dom z rozstawianym balkonem. Zobaczcie jak działa! [VIDEO]

Proste rozwiązania są dookoła nas, wystarczy się tylko rozejrzeć, by znaleźć wiele, naprawdę interesujących pomysłów. Jeden z nich znalazł architekt Manuel Herz i postanowił od razu wdrożyć go w życie.

Pomysł szwajcarskiego architekta polega na stworzeniu balkonów, które mogłyby być rozkładane i zamykane za sprawą jednego przycisku. Inspirację do ich stworzenia szukał pośród kwiatów i ich sposobów na zakwitanie. Balkony w rezydencji Herza wyglądają bowiem właśnie jak kwiat, który zaczął zakwitać.

Pomysł został wykonany za pomocą trójkątnych paneli z zaokrąglonymi wierzchołkami, które osadzono na hydraulicznych wysięgnikach. Dzięki temu za pomocą przycisku wewnątrz mieszkania możemy zdecydować, czy chcemy rozstawić balkon i spędzić na nim czas, czy też zamknąć go, jednocześnie odcinając dostęp światłu z zewnątrz.Warto również zaznaczyć, że rezydencja powstałą nieopodal Muzeum Heidi Weber Le Corbusier’a. Właśnie dlatego rezydencja Herza zyskała modernistyczny kształt i kolory, a w jej otoczeniu stanęły współczesne rzeźby i sporo zieleni. 

architect: manuel herz architects, basel
team: stefan schöch (project lead), penny alevizou
all images © yuri palmin