Dom z widokiem na basen. Dookoła mnóstwo zieleni! 

Ten wyjątkowo piękny dom stanął na przedmieściach São Paulo w Brazylii. Należy do kolekcjonera sztuki, który pragnął zebrać wszystkie dzieła ze swojej kolekcji w jednym miejscu. Drugim marzeniem właściciela było stworzenie nietypowego basenu, który ma stać się nierozerwalnym elementem całego domu. 

Architekci pod kierownictwem Fernanda Marquesa postanowili stworzyć trapezowatą bryłę, która z każdej strony pokryta została panoramicznymi, wysokimi oknami. Okna ciągną się od samej podłogi na parterze aż po sufit drugiego piętra, dzięki czemu wnętrze jest bardzo dobrze doświetlone, a w dodatku z każdego pomieszczenia można podziwiać widok na zachwycający ogród. Ciekawym rozwiązaniem jest właśnie sama zieleń. Została ona zasadzona kaskadowo dookoła domu, tworząc naturalną ścianę odcinającą go od sąsiadów, dając tym samym prywatność właścicielom pomimo tak wielu przeszkleń.


Jednym z najciekawszych elementów jest wspomniany wcześniej basen, który niejako został wtopiony w bryłę domu. Ten zabieg sprawił, że z salonu można oglądać pływających domowników. Po przeciwnej stronie basenu wyrosła 4-metrowa ściana pełna egzotycznych roślin, co tylko potęguje efekt.

Kolejną ciekawą rzeczą jest kolekcja sztuki należąca do inwestora. Wśród dzieł znajdziemy prace Ernesto Neto, Edgarda de Souza, Manoela Rio Branco, Zerbiniego, czy Tunga. Właściciel pragnął żyć w minimalistycznym wnętrzu, które będzie uzupełniać jego kolekcja. Jak zaznaczył, dom musi być projektowany perspektywicznie w taki sposób, by w przyszłości nadal było miejsce na powiększające się zbiory. 

zdjęcia: Fillippo Bamberghi