Dom z widokiem na Karkonosze. Bryła została wkomponowana w zbocze wzgórza

Dom z widokiem na Karkonosze to najnowszy projekt autorstwa pracowni todos.architekci. Dom zlokalizowany jest na malowniczo położonej działce na terenie Jeleniej Góry. Teren ma południowo wyeksponowany stok, który posiada niezakłócony widok na Karkonosze – od Wołowej Góry aż do Kammienika. 

Możliwość podziwiania tego zapierającego dech w piersiach widoku była główną myślą przewodnią projektantów. Dom został zaprojektowany w sposób pozwalający podziwiać pasmo gór z możliwie jak największej ilości pomieszczeń. Bryła budynku pod względem funkcji została zaprojektowana w sposób tarasowy i dopasowana na kąta nachylenia działki.

Półotwarta kondygnacja podziemna została przeznaczona na garaż, przeszkloną strefę fitness, warsztat i pomieszczenia techniczne. Kondygnacja parteru posiada strefę living połączoną z kuchnią oraz gabinetem. Z części dziennej prowadzi droga do prywatnej części domu należącej do właścicieli. Część nocna domu została wysunięta z bryły pozwalając zwiększyć poczucie intymności domowników na tarasie. Część piętrowa domu składa się z dwóch dodatkowych sypialni.


Zewnętrzna kolorystyka domu to ciepłe szarości, które pozwalają wpisać dom w zalesione otoczenie bez względu na porę roku. Elewacja wykonana będzie z ciemnej wąskiej szarej cegły nawiązującej do łupkowej odcieni kamieni, które można spotkać w drodze na szczyt Śnieżki. Uzupełnieniem elewacji będzie elewacje wentylowana w odcieniach szarego beżu. Jak wam się podoba dom z widokiem na Karkonosze?

O pracowni: 
Todos Architekci to zespół założony przez czwórkę przyjaciół z Poznania. Współpraca między nami zaczęła się już podczas studiów, chociażby poprzez wspólne sukcesy w ogólnopolskich konkursach architektonicznych. Doświadczenie zawodowe, które zdobywaliśmy w renomowanych biurach projektowych m. in. w Paryżu, Londynie, Porto, Düsseldorfie, Warszawie i Poznaniu, owocuje indywidualnym podejściem do każdego wykonywanego przez nas projektu. Dopełniając się wzajemnie, w zakresie umiejętności i wiedzy, tworzymy solidną markę, która na pierwszym miejscu stawia potrzeby i zadowolenie klienta.

Proces projektowy oparty jest na szczerej komunikacji z Inwestorem oraz na dokładnej analizie jego potrzeb. Kluczem do stworzenia ponadczasowych i minimalistycznych brył są przemyślane rozwiązania funkcjonalne oraz odpowiednio dobrane materiały wykończeniowe. Estetyczne rozwiązania projektowe podparte są doskonałą znajomością techniki budowlanej. W ten sposób powstają obiekty atrakcyjne i dopasowane do oczekiwań naszych Inwestorów.

W naszej ofercie znajdują się projekty architektoniczne wszelkiego rodzaju budynków, projekty wnętrz, mebli, inwentaryzacje, nadzory autorskie, kosztorysy, prowadzenie budów oraz usługi budowlane.

Więcej o pracowni: www.todos.pl / https://www.facebook.com/todos.architekci / https://www.instagram.com/todos.architekci/