Dom z widokiem w Poznaniu. Powstał dla młodej rodziny!

Projektowanie domu w wyjątkowym otoczeniu natury, sąsiedztwo jeziora, które będzie widać z okien daje duży komfort projektowy a równocześnie stanowi ogromne wyzwanie. Zaprojektowany przez studio GAB dla młodej rodziny ma być tłem dla życia rodzinnego. Jego przestrzenie dzienne mają skupiać jego mieszkańców, dać możliwość wspólnego przebywania a jednocześnie zapewnić prywatność w części sypialnej.

Parter domu skupia w sobie przenikające się części dzienne, które dzięki otwarciom w kierunku wschodnim, południowym i zachodnim dadzą możliwość korzystania z naturalnego oświetlenia. Poprzez zlokalizowane od wschodu duże okna, poranne słońce znad jeziora będzie wypełniało i budziło do życia cały dom. W późniejszej części dnia okna od strony południowej i zachodniej wraz ze świetlikiem dachowym będą rozjaśniały strefę dzienną oraz kuchnię. Serce domu stanowi zorganizowana wokół kominka jadalnia połączona z salonem oraz przenikająca się z kuchnią. Wykończenie domu w naturalnych materiałach nadaje przestrzeni odpowiednie ciepło oraz wysoki komfort przebywania.


Piętro stanowi przestrzeń prywatną Inwestorów, zlokalizowane tam sypialnie, dzięki dużym otwarciom cieszą wspaniałym widokiem oraz porannym światłem.Dom posiada dwa tarasy- jeden otwarty zlokalizowany od strony wschodniej drugi w formie intymniejszego ogrodu zimowego od strony zachodniej na gorętsze i zimniejsze dni.

Budynek koresponduje materiałami wykończeniowymi z otoczeniem. Połączenie elewacji ceglanej w części parterowej wraz z drewnianą elewacją na piętrze wpisuje dom w kolorystykę naturalnego otoczenia lasu oraz otoczenia jeziora.Forma domu jest odpowiedzią na kontekst, dom zwraca się całkowicie w kierunku jeziora podporządkowując się otoczeniu oraz umożliwiając przyszłym mieszkańcom korzystanie w pełni z otoczenia.

Dom jednorodzinny, Poznań
Architektura: GAB, Poznań
www.studiogab.net
Autor: Piotr Grabowski
Współpraca autorska: Sebastian Marach Wizualizacje: GID Studio

Konstrukcja:
Bud-Expert, Poznań
Jan Drzewiecki, Michał Andrzejewski

Instalacje: Bartosz Jaskólski