Dom z żółtymi schodami. Mieszkają w nim trzy pokolenia! 

Każdy dom to wyjątkowe miejsce. W szczególności, gdy pod jednym dachem żyją aż trzy pokolenia. Właśnie tak jest w tym domu w Amsterdamie! 

Za projektem domu stoi duńskie studio projektowe BETA, które otrzymało zlecenie od młodego małżeństwa. Celem inwestorów było stworzenie minimalistycznego domu, w którym znajdzie się miejsce dla nich, ich dzieci, a także ich rodziców.

Architekci stworzyli czterokondygnacyjny dom, w którym parter przeznaczono na część wspólną. W niej znajdziemy salon z telewizorem, jadalnie, łazienkę oraz taras wychodzący na ogród. Na pierwszym piętrze znajdują się sypialnie dzieci i niewielki pokój zabaw. Drugie piętro należy do właścicieli domu. Na ostatnim piętrze znajduje się apartament seniorów rodu, do którego bez trudu wjadą windą. Z ostatniego piętra rozciąga się widok na panoramę Amsterdamu.

Kluczowym elementem domu jest żółta klatka schodowa, która przechodzi przez wszystkie piętra domu tworząc wspólną, otwartą przestrzeń. Architekci zaznaczają, że budynek został zaprojektowany w taki sposób, że w razie zmian w przyszłości nie będzie problemu zmiana funkcjonalności budynku. Bez problemu można zaaranżować go na osobne mieszkania.