Dom zaprojektowany z myślą o niepełnosprawnym psie! Wow!

W tym domu wszystko było projektowane z myślą o jednym z domowników. Z myślą o psie, który cierpi na bardzo ciężką, jak na psy chorobę, czyli degeneratywne zwyrodnienie stawów. Jak to się udało? Zobaczcie!

Dog House, bo tak nazywa się opisywany przez nas dom, zaprojektowany został przez Atelier About Architecture. Architekci stanęli przed trudnym zadaniem zaprojektowania minimalistycznego domu, który jednocześnie będzie odpowiadał na potrzeby inwestora, a jednocześnie spełni wszystkie wymagania, które stawia choroba psa właścicieli. Czworonóg cierpi na degeneratywne zwyrodnienie stawów. Objawami choroby jest między innymi ograniczenie funkcji motorycznych pupila, bóle oraz problemy z utrzymaniem równowagi. Projektanci postanowili zaprojektować piwnicę i przyziemie w taki sposób, by była to tylko i wyłącznie psia część domu. W niej znalazły się wodoodporne wykładziny, przestrzenie ułożone są tylko na dwóch płaszczyznach, które łączy antypoślizgowa pochylnia, a nie tradycyjne schody.


Architekci zadbali również o kolorystykę domu. Barwy są stonowane, jednak tworzą wiele kontrastów. Dzięki temu zwierze bez problemu może się przemieszczać po domu, bez obawy uderzenia w ścianę, której mógłby nie zauważyć. W garażu powstała również psia łazienka. W niej znalazło się miejsce na sporą wannę i maty antypoślizgowe. Dodatkowo znalazł się niewielka winda, na którą pies może wejść, a właściciel podnieść go by móc na przykład przebadać.

Pomieszczenia zostały obite specjalnym materiałem sprowadzonym z Danii. Mają one za zadanie stłumić hałasy w pomieszczeniach. Dzięki czemu czworonóg może się wyciszyć i odpocząć. Architekci poradzili się weterynarzy również w sprawie oświetlenia. Sprawiło to, że udało im się dobrać najbardziej odpowiednie natężenie światła, które nie oślepia i nie razi ukochanego przyjaciela domu.

Photography is by Sun Haiting.
http://www.aboutarch.com