Dom ze szklaną ścianą. Zbudują go tuż nad brzegiem jeziora

Alexander Nerovnya to rosyjski architekt, który specjalizuje się w projektach nowoczesnych domów jednorodzinnych. Projekty, które realizuje osadzone są z dala od centrów miast i sąsiadują z przyrodą. Taki jest też projekt domu SOL.

SOL house to projekt jednorodzinnego domu o nieoczywistej formie. Budynek został zaprojektowany tak, jakby architekt przeciął w połowie dom z klasycznym, dwuspadowym dachem. Jego boczna ściana jest w maksymalnym stopniu przeszklona. Architekt zaproponował poprowadzenie tafli szkła aż po sufit. W ciekawy sposób zaznaczył tutaj miejsce, które wyglądem imituje komin. Całość otoczona została cienkim obramowaniem. Zaproponowana tafla szkła przypomina lustro. Odbija otoczenie, co wpływa na poczucie prywatności mieszkańców. 

W swoich projektach Alexander Nerovnya łączy proste kształty, naturalne materiały i wysoką efektywność energetyczną. 

Wnętrze stanowi ogromną przestrzeń. Osobnymi pomieszczeniami są jedynie sypialnia właścicieli oraz łazienka. Pozostała część domu to otwarta strefa dzienna. Nic w tym dziwnego – przez szklaną ścianę doskonale widać to, co dzieje się wokół budynku. Przebywanie w salonie z takim widokiem jest więc tutaj wielką przyjemnością.


Dom SOL zbudowany zostanie na niewielkim osiedlu 12 domów jednorodzinnych nad brzegiem jeziora Bohinj w Słowenii.