Bolton Residence

Jest prosty, funkcjonalny i piękny, poznajcie Bolton Residence

Bolton Residence to minimalistyczny dom położony w West Bolton w Kanadzie. Jego projekt powstał w biurze architektonicznym Naturehumaine, które słynie z nieoczywistych rozwiązań.

Wybór biura architektonicznego nie był przypadkowy. Inwestorowi zależało, aby dom współgrał z naturą i jego otoczeniem, a właśnie w tego typu projektach specjalizuje się studio. Sporym utrudnieniem przy jego realizacji był pokopalniany teren. Dom powstał na dość stromym zboczu co miało mocny wpływ na jego ostateczny wygląd. Bryła jest wyjątkowo prosta. Cały urok budynku zawarty jest w czarnej elewacji z blachy, która płynnie przechodzi w dach wykonany z tego samego materiału.

Prostota bryły zachowana została również w jego wnętrzu. Pomieszczenia są wyjątkowo jasne i delikatne w odbiorze. Ilość mebli i dodatków została ograniczona do minimum, dzięki temu wnętrze wydaje się bardziej przestronne. Ciekawym i dobrym rozwiązaniem było wykorzystanie łazienki oraz kuchni jako przegrody pomiędzy ogólnodostępną strefą dzienną a sypialniami i strefą prywatną mieszkańców.


Swego rodzaju bohaterem wnętrza Bolton Residence jest drewno o ciepłej barwie, które pojawia się właściwie wszędzie. Ten naturalny materiał stanowi kontrast dla ciemnej elewacji z paneli oraz zimowego krajobrazu tej części Kanady. Dodatkowo drewno ociepla wizualnie pomieszczenia i sprzyja wypoczynkowi. Czego chcieć więcej z takimi widokami za oknem?

Czytaj też: Dom jednorodzinny | Modernizm | Drewno

zdjęcia: Adrien Williams, źródło: Naturehumaine