Bolton Residence to minimalistyczny dom położony w West Bolton w Kanadzie. Jego projekt powstał w cenionym biurze architektonicznym Naturehumaine.

Wybór ten nie był przypadkowy. Inwestorowi zależało, aby dom współgrał z naturą i jego otoczeniem, a właśnie w tego typu projektach specjalizuje się studio. Sporym utrudnieniem przy jego realizacji był pokopalniany teren. Dom powstał na dość stromym zboczu co miało mocny wpływ na jego ostateczny wygląd. Bryła jest wyjątkowo prosta. Cały urok budynku zawarty jest w czarnej elewacji z blachy, która płynnie przechodzi w dach wykonany z tego samego materiału.

Prostota bryły zachowana został również w jego wnętrzu. Pomieszczenia są wyjątkowo jasne i delikatne. Ilość mebli i dodatków została ograniczona do minimum, dzięki temu wnętrza wydają się również bardziej przestronne. Ciekawym i dobrym rozwiązaniem było wykorzystanie łazienki oraz kuchni jako przegrody pomiędzy ogólnodostępną strefą dzienną a sypialniami i strefą prywatną mieszkańców.

Swego rodzaju bohaterem domu jest drewno o ciepłej barwie, które pojawia się właściwie wszędzie. Dobrym posunięciem było również użycie koloru czarnego, który nadał całości oryginalnego charakteru.