Domek na wynajem w Nowej Zelandii. Skromny i piękny!

Nowa Zelandia to jedna z najpiękniejszych wysp świata. Surowy krajobraz pełen gór i lodowców połączony z nadmorskim klimatem wręcz onieśmiela swoim pięknem. Z tego założenia wyszli inwestorzy, którzy pragnęli stworzyć na jednej z nowozelandzkich wysp niewielki domek na wynajem, który oferowałby wspaniałe widoki.

Właściciele postanowili wybudować dom niedaleko miejscowości Wanaka w centralnej części południowej wyspy, która słynie ze wspaniałego krajobrazu oraz Parku Narodowego Mount Aspiring. Właściciele zaprosili do współpracy australijskie biuro architektoniczne Intuitive Architects, które stworzyło projekt nazwany Avalanche House. Pracami zespołu kierował założyciel pracowni Ricky Booth.


Domek składa się z dwóch części, które łączy przeszklony korytarz. W pierwszej z nich znajduje się spory salon z aneksem kuchennym oraz łazienkom. W drugim znalazła się część sypialniana z pokojem dla gości oraz drugą łazienką. To, co najbardziej przykuwa uwagę to prosta, skromna architektura oraz naturalne materiały, które zostały wykorzystane do obłożenia fasady i wnętrz domku. Ważnym elementem są również duże panoramiczne przeszklenia, które oferują widoki na wszystkie strony świata.

zdjęcia: Ricky Booth