Domek nad Wisłą. Idealny, by odpocząć w otoczeniu natury

Domek nad Wisłą został zaprojektowany jako miejsce, w którym właściciele będą mogli spędzać weekendy. Znajduje się w Czerwińsku, zaledwie kilkadziesiąt metrów od rzeki.

Dom zlokalizowany został na szczycie wzgórza i właścicielom oferuje rozległy widok na rzekę i pobliskie lasy. Co prawda w sąsiedztwie znajdują się inne zabudowania, ale architekci zaprojektowali go w taki sposób, że pobliskie drzewa osłaniają go i właścicielom zapewniają poczucie prywatności.

Budynek zaprojektowano na planie prostokąta i wykończono dwuspadowym dachem. Dom posiada rozległy ganek, rozciągający się ponad wzniesieniem. Tuż pod werandą powstała przestrzeń, w której składowane są stosy pociętego na opał drewna. Z werandy właściciele mogą korzystać też w deszczowe dni – przed zmoknięciem chroni ich dodatkowy dach. Ciekawostką tej przestrzeni jest piec do pizzy. Powyżej, na wzgórzu za domkiem znajduje się mniejszy budynek, w którym urządzono saunę i zewnętrzny prysznic.

Na parterze znajduje się część dzienna z jadalnią oraz sypialnia dla gości i łazienka. Przestrzeń dzienną dopełniają duże przesuwne drzwi, które otwierają wejście z salonu na ganek. Liczne przeszklenia wpuszczają światło słoneczne do wnętrza przez większą część dnia. Wyższy poziom zajęła główna sypialnia, sypialnia dzieci oraz łazienka. W sumie powierzchnia budynku to 100 m kw.

Domek nad Wisłą


Domek nad Wisłą zaprojektowano z wykorzystaniem prostej palety materiałowej. Do wykończenia dachu wykorzystano czarną metalową blachę na rąbek stojący. Zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz domku na ścianach użyto drewnianych paneli w ciepłym kolorze. Wnętrze ozdabiają drewniane meble, które wykonane zostały ręcznie – stół, szafki, wyspa kuchenna i półki umywalkowe w łazience. W chłodniejsze wieczory mieszkańcy mogą ogrzewać przestrzeń korzystając z pieca opalanego drewnem i oryginalnego pieca kaflowego. Wnętrza zaprojektowała Kama Czudowska, która we współpracy z zaprzyjaźnionym architektem zaprojektowała też całą bryłę.

Czytaj więcej: Domek letniskowy | Drewno | Podróże | Las

fot. Nate Cook Photography