Domki letniskowe w Jastrzębiej Górze

Domki letniskowe w Jastrzębiej Górze według projektu Piotra Kowalczyka

Domki letniskowe w Jastrzębiej Górze, to projekt niewielkiego kompleksu, który powstał w pracowni Archmondo prowadzonej przez Piotra Kowalczyka.

Domki zlokalizowane są w Jastrzębiej Górze, kilkaset metrów od morza i zabytkowej latarni morskiej. Kompleks składa się w sumie z siedmiu lokali, z czego pięć funkcjonuje jako pojedyncze domki, a dwa w formie podwójnej (bliźniak). Architekt zaproponował jasną kolorystykę. Elewacja jest albo biała, albo drewniana. Dzięki czemu bryły nie rywalizują z sąsiednią zabudową, ale starają się uporządkować przestrzeń.

Prosta forma i mała skala obiektów miały wykreować przyjemną, wspólną przestrzeń dla całego założenia – opisuje architekt Piotr Kowalczyk. 

Każdy z powstałych domków ma 50 m kw. powierzchni, składa się z salonu z aneksem kuchennym, łazienki i dwóch sypialni na piętrze. Całość wieńczy dach o klasycznej, dwuspadowej formie.


Domki można wynająć. Właściciele zadbali o to, by w środku znalazło się wszystko, co jest potrzebne do spędzenia udanego weekendu nad morzem. Wystarczy spakować ubrania do walizki i ruszać w drogę. Kierunek: Jastrzębia Góra!

PS fanom architektury polecamy też inny nadmorski kompleks – Camppinus Park w Jezierzanach. Przeczytacie o nim klikając tutaj.

Zobacz również: Hotel | Architektura | Domek letniskowy

Domki letniskowe w Jastrzębiej Górzea

źródło: Piotr Kowalczyk