domki pokryte mchem

Domki pokryte mchem. Mają różne kształty i funkcje. 

Nocleg w samym sercu lasu to świetny sposób na spędzenie weekendu poza miastem. W szczególności, gdy zamieszkamy w miejscu niemal całkowicie odciętym od cywilizacji. Z tego założenia wyszli amerykańscy projektanci-amatorzy Jacob Witzling oraz Sara Underwood, którzy stworzyli projekt Cabinland, czyli niewielkie drewniane domki pokryte mchem.

Celem, który chciało uzyskać małżeństwo Jacob Witzling i Sara Underwood było stworzenie niewielkich, ekonomicznych i ekologicznych domków, które mogą stanąć niemal na każdym terenie. Pierwsza seria domków pokrytych mchem, nazwanych Cabinland stanęła w samym sercu starego, nieco mrocznego lasu. 

Architektom zależało na stworzeniu tanich drewnianych chatek, które będą mogły pełnić wiele funkcji. W ten sposób powstały między innymi domek o podstawie ośmiokąta, który odgrywa rolę sypialni dla dwóch osób, budynek ze skośnym dachem, którego zadaniem jest zbieranie wody deszczowej, a także mniejsza chatka będąca garderobą i swego rodzaju pomieszczeniem technicznym wyposażonym w agregat prądotwórczy.

Para, która buduje domki pokryte mchem dokumentuje wszystkie swoje osiągnięcia i publikuje je na prywatnym kanale na YouTubie oraz na Instagramie, tłumacząc widzom jak łatwo można stworzyć tego typu chatki. Małżeństwo dodaje, że pomimo braku wykształcenia w temacie budownictwa, czy architektury każdy może przy odrobinie chęci zbudować podobny domek. 

Czytaj też: dom jednorodzinny| ekologia | drewno |

źródło: https://www.instagram.com/jacobwitzling/