Domowy sposób na ratowanie pszczół. Poznajcie B-Box! 

Pszczoły to jedne z najważniejszych i najbardziej przydatnych owadów na świecie. To właśnie tym niewielkim zapylaczom i ich pracy zawdzięczamy produkcję 1/3 żywności na całym świecie.

Pszczoły nie tylko dają miód, ale również odpowiadają za zapylanie większości roślin. W Europie ponad 78% wszystkich roślin stanowią te, które są owadopylne. Obecnie na świecie obserwujemy masowe wymieranie pszczół, bez których ludzkość po prostu nie będzie w stanie się wyżywić. W samej tylko Polsce, każdej zimy wymiera 30% rodzin pszczelich, co powoduje olbrzymie straty w rolnictwie i sadownictwie.

Na pomysł powstrzymania procesu wymierania wpadła jedna z włoskich pszczelarni, która postanowiła stworzyć niewielkie pasieki dla pszczół, które mogą stanąć przy naszym domu. Projekt ten ma zachęcać ludzi do trzymania tych pożytecznych owadów w przydomowych ogródkach, a także pokazywać, że pszczoły nie są agresywne i jeżeli pozwoli im się żyć w spokoju potrafią się szczodrze odwdzięczyć.

Dzięki przydomowej pasiecie możemy nie tylko zwiększać populację pszczół, ale także pozyskiwać ich cenny miód w bardzo łatwy i bezpieczny sposób. Kolejnym atutem, na który wskazują projektanci jest fakt, że pszczoły są wyjątkowo uroczymi owadami a obserwowanie ich pracy może być naprawdę przyjemne.

Pierwsze pasieki mają być dostępne w sprzedaży jeszcze w tym roku!

beeing.com