Domy na drzewach w centrum Londynu. „Nie ma miejsc na nowe domy”!

To jeden z najciekawszych projektów, jakie ostatnio widzieliśmy. Absolwent University of Westminster zaproponował stworzenie niewielkich drewnianych domków, które miałyby stanąć na drzewach przy londyńskich ulicach! Matthew Chamberlain zauważył, że Londyn coraz bardziej się zaludnia, a w mieście, w którym już teraz mieszka niemal 10 milionów ludzi brakuje miejsc na budowę nowych domów i osiedli. Absolwent University of Westminster zaproponował stworzenie niewielkich domków na drzewie, które miałyby stanąć przy ulicach w miejscach zatoczek parkingowych.Każdy z domków ma kształt łezki i wykonany został niemal w całości z drewna i szkła. Ich konstrukcja wsparta jest na pniu drzewa. Jego koronę okala drewniana fasada, w której przewidziano otwory na gałęzie, które będą się rozrastać. Domki mają być tymczasowymi dachem nad głową dla studentów i młodych pracowników lub mogą pełnić funkcję mieszkań komunalnych dla osób potrzebujących, lub bezdomnych.

Część domów może zostać wykorzystana jako noclegi na krótkoterminowy wynajem, na przykład za pomocą aplikacji AirBnB. Powstała już dedykowana aplikacja, która pozwali nam nie tylko na wybór miejsca, w którym rośnie nasze drzewo, ale również jego gatunek. Według złożeń Matthew Chamberlain, tylko przy jednej z większych ulic Londynu, mogłoby powstać około kilkuset tego typu domków.

Takie rozwiązanie może zaoszczędzić sporo miejsca, które w Londynie jest na wagę złota. Co więcej, dzięki nasadzeniu drzew, które wspierałyby konstrukcję domu, miasto zyska „naturalne filtry”, które będą oczyszczać powietrze przy ulicach.