Dream of order – kolekcja inspirowana architekturą

Architektoniczne nawiązania do mody trafiają w różnych formach. Inspiracją dla jesienno-zimowej kolekcji “Dream of order” stała się fascynacja urbanistycznym porządkowaniem rzeczywistości i betonową architekturą.

Nieco surowe, geometryczne formy w chłodnym odcieniu szarości nawiązują do twórczości Le Corbusiera, nazwanego “ojcem blokowisk”, autora ikonicznych, betonowych budynków. „Dream of order” to odwołanie do jego rewolucyjnych planów oraz idei skonstruowania nowego porządku w oparciu o architekturę. Podstawowe kolory wykorzystywane w modernistycznych budynkach w kolekcji pojawiają się w postaci czerwonych, niebieskich i żółtych elementów z delikatnej, jedwabnej organzy. Przezroczystości równoważą surowe cięcia w matowej, szarej wełnie. Obok prostych sylwetek pojawiają się charakterystyczne dla marki, geometryczne rozwiązania. Czy sen o porządku może stać się rzeczywistością?

A158 to marka powstała z myślą o niewysokich kobietach. Inspirowane architekturą i sztuką formy posiadają odpowiednie dla takiej sylwetki proporcje. W kolekcjach dominują czyste, geometryczne linie. Wszystkie ubrania i dodatki powstają w Polsce z wysokiej jakości materiałów. W poznańskiej pracowni tworzone są także projekty na indywidualne zamówienie.