Drewniana kostka jak mebel. Poznajcie Kammerspiel

Młodzi ludzie coraz częściej decyudują się na zakup własnego mieszkania którego powierzchnia jest niewielka. Najczęściej mieszkania te mają poniżej 50 m kw. Dlatego funkcjonalne zagospodarowanie niewielkiej przestrzeni nabiera coraz większego znaczenia.

Kwestią małych ale jednocześnie funkcjonalnych przestrzeni zajął się znany niemiecki projektant mebli Nils Moormann. Efektem jego pracy jest mebel kammerspiel. Choć w tym wypadku słowo “mebel” nie do końca oddaje to, z czym mamy do czynienia.

Wymyślona przez Niemca konstrukcja jest swego rodzaju pomieszczeniem, w którym można spać, jeść, pracować, bawić się i robić właściwie wszystko, co tylko zapragniemy. Kostka wypełniona jest wieloma schowkami, szafkami, wieszakami, które ułatwiają codzienne utrzymanie porządku. Kammerspiel posiada nawet uchwyt na rower. Wszystkie elementy wykonane są z naturalnych materiałów, głównie ze sklejki. Całość, dzięki zamontowanym kółkom możemy swobodnie przemieszczać dzięki czemu kostkę możemy szybko zsunąć na bok i zyskać więcej przestrzeni.