Drewniana willa

Drewniana willa u stóp gór. Mieszkańcy mają genialny widok

Drewniana willa to projekt, którego autorem jest Edward Rojas prowadzący swoją autorską pracownię architektoniczną. Budynek powstał w miejscowości Nercón w Chile.

Zbudowali ją po to, aby kadrować najlepsze widoki. Drewniana willa zbudowana została z trzech drewnianych modułów, które łączą się w strefie dziennej, a dzielą na prywatnych piętrach. Głównym celem było takie zaprojektowanie domu, które umożliwi mieszkańcom najlepsze widoki na okolicę.

Centralną i zarazem największą część willi stanowi środkowy moduł pełniący funkcję przestrzeni wspólnej. Strefa ta składa się z salonu i kuchni. Moduł północny przeznaczony jest jako część dla rodziców, a południowy dla dzieci właścicieli. To w sumie trzy “rozsypane” bryły, które połączone zostały korytarzami, galeriami i poprzez system tarasów. Budynek dysponuje też dwoma pokojami dla gości. Znalazły się one z tyłu centralnej części willi.

Drewniana willa


Domy wzniesiono z wykorzystaniem tradycyjnej technologii. Podczas budowy korzystano głównie z drewna, którego dekoracyjne części wykorzystano w elewacji. Panele elewacyjne pozyskane zostały z rozbiórki innych budynków – właściciele chcieli, aby zewnętrzne ściany ozdobiono właśnie materiałem z recyklingu. Nad całością góruje dach o charakterystycznym zaokrąglonym kształcie.

W sumie drewniana willa ma 346 m kw. powierzchni. Jej budowę zakończono w 2021 roku.

Czytaj też: Drewno | Detal | Dom jednorodzinny | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie

fot. Antonella Torti, źródło: Edward Rojas Arquitectos