Domki na zboczu góry. Wybudowały je władze, by wesprzeć turystykę!

Ten projekt jest nietypowy z kilku powodów. Po pierwsze ze względu na swoją lokalizację, po drugie dzięki nietypowej architekturze, a po trzecie, jest to projekt wspierany przez państwo. W dodatku cel jest bardzo ważny. O co dokładnie chodzi? Przeczytajcie! 

Drewniane domki stanęły na jednym z górskich zboczy w chińskiej wiosce Tuanjie. Za projektem stoi biuro architektoniczne ZJJZ, które zlecenie otrzymało od lokalnych władz. Ich zadaniem było zaprojektowanie 10 niewielkich domków, które razem stworzą ekologiczny kompleks hotelowy. Celem władz jest zwrócenie uwagi na problem ubożenia chińskich rolników i straty, które ponoszą ze względu na konkurencję ze strony wielkich farm i plantacji. Tradycyjne rolnictwo coraz bardziej traci na znaczeniu, a dochody, które generują nie wystarczają na zaspokojenie bieżących potrzeb samych rolników.


Jak zaznaczają lokalni samorządowcy, tego typu inwestycje mogą przynieść spore dochody z turystyki, a lokalnym rolnikom dadzą szansę na rozwój i zmianę kwalifikacji. Jednocześnie region ma pokazywać bogactwo naturalne Chin, a także zmieniać ich wizerunek, jako najbardziej zanieczyszczonego kraju świata. Według ekspertów, tereny, na których mają powstać domki, charakteryzują się najczystszym powietrzem w tej części Azji.  

zdjecia: laurian ghinitoiu, ZJJZ

źródło: designboom.com