Drewniany dom z pustą dobudówką. Powstał dla młodego małżeństwa. 

Pomysłowy, praktyczny i ekonomiczny. Właśnie taki jest dom, który powstał w norweskiej pracowni Rever & Drage. Architekci zostali zaproszeni do współpracy przez młode małżeństwo, które marzyło o domu na wsi, jednak ich budżet nie pozwalał na budowę dużego domu.

House 1/3, bo właśnie tak nazwano ten nietypowy dom powstał w niewielkiej wsi na południu Norwegii. To, co go wyróżnia to fakt, że jego bryła składa się z dwóch części. Jedna, zajmująca jedną trzecią całej bryły pełni funkcję domu, natomiast pozostała część obecnie ma być zadaszonym tarasem, lub garażem.


Takie rozwiązanie wynika z oczekiwań właścicieli, którzy marzyli o domu na wsi, jednak ich budżet nie pozwalał na wybudowanie całego domu w jednym momencie. Architekci z Rever & Drage zaproponowali zbudowanie małego domu, do którego dobudowano niewielką zadaszoną przestrzeń, którą w przyszłości, gdy rodzina się powiększy będzie można łatwo zabudować zmieniając ją w pełni funkcjonalną część domu. Obecnie, niezabudowana część służy zimą jako garaż, lub magazyn drewna na opał, natomiast latem zmienia się w zadaszony taras, z którego rozciąga się niesamowity widok. 

zdjęcie: Tom Auger/Rever & Drage.