Drogowskaz do zoo w Gdańsku. Pomóż wybrać najlepszy projekt

Ogród Zoologiczny w Gdańsku będzie miał nowy drogowskaz do zoo. Pracownicy nie chcieli samodzielnie wybierać nowego znaku, dlatego o pomoc poprosili internautów na swoim profilu w serwisie Facebook.

Do dziś można zagłosować i zdecydować, który projekt zostanie zrealizowany? Dużą popularnością cieszy się pomysł wykorzystania wzoru starego drogowskazu, jednak nie on ma w głosowaniu największą szansę na wygranie.

Nowy drogowskaz ustawiony zostanie kilkadziesiąt metrów od poprzedniej lokalizacji. Ma stanąć na skrzyżowaniu ulic Spacerowej i Karwieńskiej. Gdański Ogród Zoologiczny postanowił usunąć pierwotny znak, po tym jak wspólnota mieszkaniowa po wykupieniu gruntu wystąpiła do Ogrodu o opłatę za dzierżawę terenu. W efekcie stary drogowskaz usunięto, a nowy ustawiony zostanie na działce należącej do miasta.

Historyczny znak był w kiepskim stanie technicznym, ale władze zoo nie wykluczają odtworzenia jego wzoru. Drogowskaz prowadzący do gdańskiego zoo wyróżniał się trzema słoniami, które “podtrzymywały” każdą z literek i stały na czerwonej strzałce.

Historyczny drogowskaz do gdańskiego zoo

Jak zagłosować? To proste. Wystarczy wejść do galerii projektów opublikowanych w albumie na profilu Gdański Ogród Zoologiczny na Facebooku i pozostawić “lajka” pod wybranym projektem. Obecnie pomysł wykonania drogowskazu na kształt historycznego znaku ma drugie miejsce. W głosowaniu liderem jest projekt drogowskazu, który zamiast słoni ma pomarańczowe lwy trzymające na swoich głowach litery. Post ze wszystkimi propozycjami znajdziecie klikając TUTAJ. Głosowanie trwa do 17 października!

fot. Gdański Ogród Zoologiczny

Czytaj też: Ciekawostki | Identyfikacja wizualna | Gdańsk | Zwierzęta | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły