Droids On Roids – kolejny niezwykły projekt od mode:lina architekci

BIURA

Jeśli lubisz GIPHY lub używasz aplikacji Electric Objects to znaczy, że korzystasz z rozwiązań, które powstają pod okiem tego prężnego, wrocławskiego Software House’u. Droids On Roids pojawiają się wtedy, kiedy ktoś ma znakomity pomysł, a brakuje mu wykonawcy. Tym razem to jednak ekipa programistów potrzebowała wykonawcy! Zadanie? Nowe biuro! W zabytkowej kamienicy w centrum Wrocławia projektanci z biura mode:lina™ zajęli się aranżacją ponad 650 m2 powierzchni biurowej.

Nawigacja po biurze jak na home screen’ie

Flagowym produktem Droids On Roids są aplikacje mobilne powstające na zlecenie klientów z całego świata. Przyglądając się więc procesowi ich tworzenia, projektanci postanowili przenieść mobilne środowisko pracy programistów na ściany nowego biura. Biegnący przez wszystkie pomieszczenia czarny pasek pod suftem to nic innego jak pasek stanu (status bar), znany z większości popularnych smartfonów.  Ikony umieszczone na pasku oraz na drzwiach pomieszczeń, stanowią system identyfkacji wizualnej informującej o funkcjach poszczególnych przestrzeni. Nawigacja po biurze przypomina więc nawigację na home screen’ie i sprzyja zarówno pracownikom, jak i ich gościom.

 

BŁYSKAWICA I ZYGZAKI JAKO MOTYW PRZEWODNI

Motywem przewodnim stało się połączenie środowiska mobilnych aplikacji z identyfkacją wizualną marki Droids On Roids. Oprócz charakterystycznych dla aplikacji mobilnych inspiracji, wnętrze wypełniły żółte detale, które wraz z przechodzącymi przez całe biuro lampami w formie „zygzaka”, korespondują z błyskawicą z logotypu. Błyskawica pojawia się niemal w każdym pomieszczeniu zyskując różne funkcje – jako element dekoracji drzwi, wykończenie biurek, lub uchwyty na drzwiach budek telefonicznych.

KUCHNIA&CHILL

Playroom i kuchnia, które tętnią życiem

Team Droids On Roids spędza ze sobą bardzo dużo czasu nie tylko podczas pracy nad projektami. W 2016 roku zespół wyjechał na miesięczne pracujące wakacje na Bali. Okazało się, że programiści mają kilka bardzo ważnych dla siebie rytuałów związanych z celebrowaniem publikacji nowych projektów czy wspólnymi seansami flmowymi. Potrzebowali więc miejsca, które sprawdzi się zarówno podczas codziennej pracy, jak i w trakcie eventów po godzinach. Stąd też dwie różne funkcje kuchni oraz playroomu połączono w jednym pomieszczeniu tworząc dużą wielofunkcyjną przestrzeń, który ciągle tętni życiem. Dynamicznym podziałem strefy kuchennej projektanci po raz kolejny nawiązali do skosów z motywu błyskawicy.

NAP ROOM

Prywatność i komfort spotkań

Wypełniając korytarze wyspami z fotelami oraz specjalnie wyciszonymi budkami, wygospodarowano wewnątrz biura dużą przestrzeń zapewniającą prywatność. Nie zabrakło również pokoju do drzemki – jedno z pomieszczeń całkowicie posłużyło do stworzenia naproomu z wielkim żółtym hamakiem i wygodnymi łóżkami.

 

 

 

Finalnie, mimo niewielkiej ingerencji w istniejący układ pomieszczeń, zdołaliśmy wygospodarować przestrzeń przyjazną dla zespołu Droids On Roids, odpowiadając na jego różnorodne potrzeby i specyfkę pracy!
**
Wojciech Szwajkiewicz, CEO, co-founder, Droids On Roids:

„W Droids On Roids każdy jest inny i ma różne potrzeby, a nasze nowe biuro na te zróżnicowane potrzeby
odpowiada. Możemy pogadać ze sobą przy lunchu, odpocząć na sofe, w ciszy skupić się na pracy, a po
godzinach pograć w planszówki i zorganizować spotkanie o podróżach.
Zawsze chciałem, żeby nasze biuro było przestrzenią tętniącą życiem, pełną kreatywnych pomysłów
i otwartą na gości, którzy chcą z nami robić niesamowite projekty. Dzięki mode:lina™ udało nam się takie
miejsce stworzyć”.

Droids On Roids

Droids On Roids to zespół ponad 50 utalentowanych profesjonalistów z Polski, tworzących najwyższej
klasy aplikacje mobilne & rozwiązania dla platform iOS i Android. Dotychczas zrealizowaliśmy ponad 60
projektów z partnerami z całego świata. Wśród naszych klientów znaleźli się GIPHY & Electric Objects.
Z naszej biblioteki Open Source korzystają Facebook, WhatsApp oraz Bitrise! Więcej informacji o nas oraz
dane kontaktowe znajdziecie na www.droidsonroids.com

[foogallery id=”39242″]