Druga linia warszawskiego metra

Druga linia warszawskiego metra będzie pełna zieleni

Nowe drzewa i krzewy pojawią się na terenie placów budowy trzech stacji metra w dzielnicy Wola. Dodatkowe drzewa posadzone zostaną nad wentylatorniami szlakowymi. W sumie urzędnicy planują posadzenie kilkudziesięciu tysięcy roślin. Druga linia warszawskiego metra będzie pełna zieleni.

Nowe drzewa posadzono na placu budowy stacji metra C08 Płocka. Wśród nich znalazły się liczące pięć metrów wysokości klony, wiśnie oraz jarząb szwedzki. Dodatkowo pojawią się tutaj graby, lipy, grusze i jabłonie. Teren nasadzeń obejmuje przestrzeń drugiej linii metra, która znajduje się bezpośrednio nad powstałą infrastrukturą transportową. Oczywiście większą część tego terenu zajmują ulice i budynki, dlatego urzędnicy ograniczyli się do miejsc otwartych, na których drzewa i krzewy będą mogły swobodnie rosnąć. Wśród największych nowych drzew można wskazać klony pospolite, które już na początku będą miały siedem metrów wysokości. Klony posadzone zostaną przy stacji C07 Młynów.

Kolejne z roślin posadzone zostaną wiosną. Mieszkańcy Woli już za kilka miesięcy będą mogli podziwiać irgi, róże, forsycje, tawuły berberysy i lilaki. Dodatkowo w okolicy nowych stacji metra na Woli pojawią się byliny, trawy ozdobne i pnącza.

W sumie Warszawskie Metro posadzi 416 drzew, 24 tysięcy krzewów, tysiąc bylin i traw ozdobnych oraz tysiąc pnączy. Niedawno otwarto trzy nowe stacje na praskim odcinku drugiej linii metra. Zdjęcia nowych przystanków zobaczycie tutaj.

Zobacz również: Architektura | Warszawa | Zieleń

 

Druga linia warszawskiego metra.

fot. i źródło: Metro Warszawskie, transport-publiczny.pl