Quorum

Drugi najwyższy budynek we Wrocławiu. Oto Quorum!

To będzie drugi najwyższy budynek we Wrocławiu. Cavatina Holding buduje przy ulicy Sikorskiego kompleks budynków Quorum o zróżnicowanych funkcjach. Jego głównym elementem będą dwie wieże. Pierwsza będzie miała 140 metrów wysokości, a druga 73 metry. Wizualizacje inwestycji wykonała agencja Urban Jungle.

To duża inwestycja zlokalizowana w atrakcyjnej części miasta. Kompleks Quorum składać się będzie z kilku budynków, które będą miały zróżnicowane funkcje. Powstaną tu przestrzenie biurowe, handlowe, usługowe i mieszkalne. Dominantą kompleksu będzie wieża o wysokości 140 metrów, która będzie drugim co do wysokości budynkiem we Wrocławiu. Na jej szczycie zbudowany zostanie taras widokowy. W niższej wieży znajdzie się 330 apartamentów na wynajem. Deweloper będzie budować tam kawalerki oraz mieszkania dwu i trzypokojowe.

Inwestycja realizowana jest w sąsiedztwie rzeki. Deweloper planuje to wykorzystać i zbudować bulwary, które przyciągną mieszkańców i będą atrakcyjnym terenem do rekreacji. Wzdłuż rzeki działać będą restauracje i kawiarnie.

Quorum


W pierwszej kolejności zbudowany zostanie budynek D kompleksu. Prace zaczęły się już w 2020 roku. To ważny budynek bo łączy nowoczesna architekturę z industrialną, ceglaną zabudową istniejącego już obiektu. Wewnątrz na sześciu kondygnacjach powstanie przestrzeń biurowa.

Budowa całego kompleksu Quorum ma zakończyć się pod koniec 2023 roku. Projekt kompleksu przygotowali architekci Cavatina Holding.

Czytaj też: Wrocław | Urbanistyka | Wieżowiec | Szkło | whiteMAD na Instagramie

wizualizacje: Urban Jungle, źródło: Cavatina