Duet Mood Works stworzył parawany, by wesprzeć Muzeum Narodowe w Warszawie. Są piękne!

Dorota Kuć i Karina Snuszka z duetu Mood Works zaprojektowały parawany na aukcję „Spragnieni Piękna”. To wydarzenie, które organizuje Stowarzyszenie Przyjaciele Muzeum Narodowego w Warszawie. Projektantki zaprosiły do współpracy polskich artystów, dzięki czemu powstało dziesięć niepowtarzalnych parawanów o nowoczesnej formie. Dochód z ich licytacji wesprze działalność Muzeum.

Tradycyjnie ważnym punktem wieczoru w Muzeum była niezwykle emocjonująca aukcja, na której licytowano cenne przedmioty. Wśród nich znalazły się parawany autorstwa Mood Works. W rękach dziesięciu zaproszonych do projektu artystów stały się unikatowymi dziełami sztuki. Uczestnicy balu licytować mogli m.in. parawan malowany przez autora muralu na fasadzie Muzeum nad Wisłą Sławomira Pawszaka, „fotograficzny” parawan zdobywcy Złotego Lwa weneckiego Biennale Architektury Nicolasa Grospierre’a czy liryczny, rysunkowy parawan Arobala.

Parawany pojawiają się w różnych, nawet bardzo odległych kulturach. Zafascynowała nas rola jaką pełnią w kulturze chińskiej i japońskiej. Służą do szybkiego przearanżowania przestrzeni i zmiany jej funkcji. A jednocześnie w minimalistycznym wnętrzu, pozbawionym sztuki, pełnią ważną rolę dekoracyjną. Parawany tradycyjnie zdobione były ręcznie przez anonimowych twórców. To nakierowało nas na pomysł, aby oddać je w ręce uznanych artystów. Wówczas sztuka, która wypełnia ramy, przestaje być anonimowa. Dzięki temu parawany stały się obiektami na pograniczu dzieła sztuki i przedmiotu użytkowego – podkreślają Dorota Kuć i Karina Snuszka z Mood Works.

Dochód z tegorocznej edycji projektu „Spragnieni Piękna. Kolor” oraz składek członkowskich „Przyjaciół MNW” w wysokości ponad 300 000 zł przekazany został na rzecz Muzeum Narodowego w Warszawie. Zamierzeniem tegorocznego projektu było zbieranie funduszy na zakup dzieł sztuki, w tym wykup cennych depozytów.

Artyści, których organizatorzy zaprosili do współpracy:

  • Bartek Arobal
  • Bownik
  • Agnieszka Brzeżańska
  • Jarosław Fliciński
  • Nicolas Grospierre
  • Grupa LUXUS
  • Sławek Pawszak
  • Jadwiga Sawicka
  • Radek Szlaga
  • Włodzimierz Zakrzewski

Mood Works – Dorota Kuć & Karina Snuszka

Renomowane warszawskie studio projektowania wnętrz specjalizujące się w projektach dla najbardziej wymagających klientów prywatnych i komercyjnych. W portfolio duetu Snuszka & Kuć znajdują się liczne realizacje wielokrotnie nagradzanych i publikowanych na łamach prasy rezydencji i apartamentów w najbardziej prestiżowych lokalizacjach w Polsce i zagranicą. Projekty butików wiodących polskich projektantów mody, a także biura największych polskich i międzynarodowych korporacji. Projekty Mood Works wyróżnia bezkompromisowe podejście do jakości i piękna, autorska paleta kolorystyczna oraz rzadka umiejętność wplatania oryginalnej sztuki w tkankę każdego projektu. 

Więcej na stronie moodworks.pl oraz przyjacielemnw.pl.