materiały prasowe

Duża inwestycja we Wrocławiu. Wypięknieje spory kawałek miasta

We Wrocławiu zmianie ulega spory kawałek miasta. Na Bulwarze Staromiejskim wkrótce powstaną luksusowe apartamenty. Ich projekt powstał w pracowni Chamielec Architekci.

“Lofty przy fosie” stanowić będzie 56 mieszkań. Wszystkie z nich powstaną na otwartym planie i umożliwią przyszłym najemcom dowolną aranżację wnętrza, w tym łączenie i dzielenie pomieszczeń.

Budynek będzie charakteryzował się zabytkową, ceglaną elewacją neogotyckiego budynku i nowoczesną infrastrukturą. Wysokość stropów w mieszkaniach dochodzić będzie do 4 metrów, dzięki czemu przestrzeń będzie można rozbudować o antresole.

Pięciokondygnacyjna bryła ze spadzistymi dachami i strzelistymi wieżyczkami zyska szklane balkony. Zostały one zaprojektowane tak, aby w jak najmniejszym stopniu zasłaniały ceglaną elewację.

Tworzymy miejsce, gdzie każdy zamieszkałby z przyjemnością. Ta idea oraz dziedzictwo Bulwaru Staromiejskiego podlegającego ochronie konserwatora zabytków zobowiązuje do dbałości o detal i wsłuchanie się w potrzeby przyszłych mieszkańców – mówi Marcin Misztal, wiceprezes zarządu i2 Development SA.

„Lofty przy fosie” zostaną wyposażone w cichobieżną windę, drzwi antywłamaniowe do lokali i wideodomofony. Dla zwiększenia wygody i bezpieczeństwa przyszłych lokatorów do ich dyspozycji będzie parking podziemny na terenie Bulwaru oraz ochrona i monitoring całego terenu. Mieszkańcy „Loftów przy fosie” będą mogli odpoczywać w kawiarniach i restauracjach Bulwaru Staromiejskiego, relaksować się na plaży miejskiej usytuowanej po drugiej stronie budynku, tuż obok powstającej mariny. Na wędkarzy czeka łowisko, a dla amatorów rekreacji ruchowej przewidziano strefę zdrowia i fitness ze ścieżkami spacerowymi – promenadą nad fosą, trasami do biegania, dla cyklistów i rolkarzy. Z myślą o rodzinach i specjalnie dla dzieci deweloper przygotuje plac zabaw, który będzie można obserwować bezpośrednio z okien budynku.