LUCRON

Dużo bieli i drewna. Zaglądamy do wnętrza biura firmy LUCRON

Biuro firmy LUCRON Development zaprojektował zespół architektów z pracowni A81 – Tomas Čechvala oraz Ivana Jelenikova. Stworzyli pełną harmonii przestrzeń, w której nacisk położony został na komfort i bezpieczeństwo pracy w świetnie zaprojektowanym miejscu.

Siedziba firmy LUCRON znajduje się w kompleksie Steinerka Business Centre w Bratysławie. LUCRON  to jeden z największych deweloperów mieszkaniowych w Słowacji. Mimo ugruntowanej pozycji na rynku siedziba firmy jest urządzona minimalistycznie. Architekci umiejętnie połączyli chłodne elementy z ciepłymi panelami z drewna. W efekcie powstał przyjazny mariaż bieli, czerni, odcieni szarości i drewna.

Już wchodząc do biura uwagę przykuwa lustrzana recepcja. Gości wita… ich własne odbicie! W sumie powierzchnia biura wynosi 1500 m kw. Architekci podzielili przestrzeń na dwie strefy: północną z klasycznym układem do stałej pracy przy biurkach oraz południową, która nastawiona jest na elastyczny model współpracy. W tej drugiej części umieszczono stoły do spotkań w większym gronie. Obie strefy wyróżniają ciepłe, drewniane okładziny, ale też dobra akustyka. Projektanci tak dobrali sufity, aby nie tylko spełniały swoje podstawowe funkcje (pozytywny wpływ na akustykę pomieszczeń), ale też pełniły funkcję dekoracyjną i kształtowały poczucie przestrzeni. W zasadzie jest to wizualnie najmocniejszy element – nad głowami zawieszono rzędy pionowych płyt akustycznych Optima Baffles. Pionowe, białe tafle zapewniają najwyższy poziom pochłaniania niechcianych dźwięków (klasa A), a jednocześnie pomagają doświetlić wnętrze. Jak to? Takie sufity potrafią odbijać nawet 87 proc. naturalnego światła, dzięki czemu część lamp można po prostu wyłączyć z korzyścią dla środowiska naturalnego.

LUCRON


Zastosowane płyty sufitowe Armstrong mają jeszcze jeden element, na który od dawna patrzą właściciele budynków i powierzchni biurowych – ekologiczny haczyk. W składzie płyty, aż 77 proc. wykorzystanych materiałów pochodzi z recyklingu.

Realizacja opublikowana została w albumie ABOOK 2020 wydanym przez firmę Knauf Armstrong. W wydawnictwie znalazły się najlepsze realizacje architektoniczne z całego świata. W zestawieniu uwzględniono też kilka realizacji z Polski. Album możecie pobrać za darmo klikając TUTAJ.

Czytaj więcej: Sufity podwieszane | Edukacja | Elewacja | Biuro | Wnętrza

źródło: materiały prasowe Knauf Armstrong