Dwa parki na Ursynowie zostaną rozbudowane. Chcieli tego mieszkańcy

Dwa parki na Ursynowie zostaną rozbudowane – to spodziewany efekt realizacji trzech zadań inwestycyjnych, których realizacja została zaplanowana na Ursynowie w kolejnych latach. Prace obejmą zarówno rozbudowę i modernizację istniejących już parków (Park im. Romana Kozłowskiego oraz Park przy Bażantarni), jak i budowę nowego (Park Polskich Wynalazców). Dzielnica jest na ostatnim etapie pozyskania potrzebnych środków. Głosowanie radnych miejskich odbędzie się 18 marca. Całkowita wartość zadań inwestycyjnych związanych z infrastrukturą parkową to prawie 9,5 mln zł.

Park im. Romana Kozłowskiego
Na to zadanie inwestycyjne Urząd Dzielnicy Ursynów planuje przeznaczyć 4,2 mln zł  w latach 2021-2023, a najważniejszym jej elementem będzie niecka „wieloryb”. Projekt stworzono zgodnie z wolą mieszkańców, wyrażoną w konsultacjach społecznych przeprowadzonych w 2018 roku. Mieszkańcy Ursynowa wyraźnie wskazali, iż cenią sobie „zielony” charakter terenu, a także pierwotny zamysł projektanta osiedla – nieckę wodną w kształcie wieloryba. Projekt zakłada zachowanie obecnego kształtu zagłębienia, odtworzenie kaskady wodnej oraz fontann w zbiorniku, a także dodatkowe nasadzenia drzew, krzewów i traw ozdobnych.

Pozytywne dla mieszkańców zmiany budżetowe zatwierdził już Zarząd oraz Rada Dzielnicy Ursynów. Czekamy na finalną akceptację radnych miejskich.Dzięki naszej determinacji zrealizujemy tak oczekiwane inwestycje w infrastrukturę parkową. W tym roku rozpoczniemy prace projektowe w Parku im. Romana Kozłowskiego oraz Parku przy Bażantarni, a już w przyszłym roku ruszy budowa Parku Polskich Wynalazców. Najbardziej zależy nam na tym, aby parki były miejscami zabawy i wypoczynku dla mieszkańców w każdym wieku” – mówi burmistrz Ursynowa, Robert Kempa.


Część wschodnia Parku przy Bażantarni
To zadanie przewiduje zagospodarowanie południowo – wschodniej, obecnie niezagospodarowanej, części Parku przy Bażantarni. Zgodnie z wolą mieszkańców wyrażoną w konsultacjach społecznych przeprowadzonych w 2019 roku, zaplanowano takie elementy jak psi wybieg, siłownia plenerowa, czy urządzenia street-workout, które zostaną zlokalizowane od strony ulic Przy Bażantarni oraz Jana Rosoła, blisko stref wejściowych. Powstanie również naturalny ogród do zabaw, który ma zostać zlokalizowany w części leśnej, w sąsiedztwie oświetlonych ciągów pieszych. Ta część parku ma zachować swój jak najbardziej naturalny charakter i dzięki temu umożliwić mieszkańcom kontakt z przyrodą. Na ten cel Urząd Dzielnicy Ursynów planuje przeznaczyć 1,02 mln zł w latach 2021-2022.

Czytaj też: Warszawa | Zieleń | Park  | Ekologia | Las

 

źródło: ursynow.pl

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły