nowy dworzec w Jarosławiu

Dworzec w Jarosławiu już otwarty [ZDJĘCIA PRZED I PO]

Zupełnie nowa przestrzeń pasażerska, gruntownie odnowiona elewacja i wnętrze dworca oraz dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych – tak wygląda oddany do użytku dworzec w Jarosławiu.

W wyniku realizowanych prac w znacznym stopniu poprawiła się organizacja przestrzeni wewnątrz budynku. W obiekcie dostępne są zarówno kolejowe, jak i autobusowe kasy biletowe. Część przestrzeni zmodernizowanego dworca (I piętro) została zagospodarowana władze samorządowe, SOK i PKS. Na parterze natomiast podróżni mogą skorzystać między innymi z lokali gastronomicznych i handlowych oraz poczty.

PKP S.A. od kilku lat prowadzi szeroko zakrojony program modernizacji dworców. W ostatnich latach na terenie całego kraju udało się zrealizować prawie 90 inwestycji za łączną kwotę około 1 mld zł. Dworzec w Jarosławiu to już szósty zmodernizowany obiekt oddany do użytku w woj. podkarpackim– mówi Grzegorz Tomaszewski, Pełnomocnik Zarządu ds. Nieruchomości w PKP S.A.

Dworzec w Jarosławiu to dobry przykład współpracy PKP S.A. z lokalnym samorządem. Znaczna część piętra budynku została wynajęta na biura Urzędu Miasta.

Zmodernizowany dworzec jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i mających trudności z poruszaniem. W obiekcie znajdują się m.in.: kasa z obniżonym blatem, specjalnie przystosowane toalety, ścieżki dotykowe, tyflograficzna mapa dworca oraz pętla indukcyjna dla osób niedosłyszących.

Inwestycja objęła również wymianę instalacji, zamontowanie nowoczesnego monitoringu i dynamicznego systemu informacji pasażerskiej. Ponadto utworzono parking i zamontowano stojaki rowerowe.

Koszt zrealizowanego projektu to ok. 14 mln zł netto. Inwestycja została sfinansowana ze środków własnych PKP S.A. oraz budżetu państwa. Wykonawcą prac była SKB Development sp. z o.o. sp. k. Za projekt architektoniczny odpowiada Polimex Engineering Sp. z o.o. Natomiast funkcję Inspektora Nadzoru na pracami pełniła firma EMG Engineering & Management Group Sp. z o.o.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły