fot. Dariusz Gackowski (źródło: PKP SA)

Dworzec PKP w Bydgoszczy otwarty [WIZUALIZACJE VS. RZECZYWISTOŚĆ]

Mieszkańcy Bydgoszczy doczekali się nowego dworca. Jest dużo szkła i nowocześnie.

Dworzec w Bydgoszczy to jeden z trzech największych pod względem nakładów oraz powierzchni dworców, oddanych do użytku od 2012 r. Za projekt nowego budynku odpowiada bydgoska firma Allplan Sp. z o.o. Inwestycja miała na celu stworzenie obiektu funkcjonalnego, który podróżnym zaoferuje jasny i intuicyjny podział funkcji.

byd
źródło: Allplan

Inwestycja w Bydgoszczy objęła budowę nowego dworca i modernizację budynku międzyperonowego oraz gruntowny remont peronów wraz z podziemnymi przejściami. Udało się zbudować liczący cztery kondygnacje budynek “A”. Przeszklony gmach stał się najważniejszą częścią centrum komunikacyjnego. Umieszczono w nim kasy biletowe, punkt informacji i punkty usługowe.

Nowoczesny, funkcjonalny i przyjazny dla osób o ograniczonej mobilności obiekt jest jedną z 88 inwestycji realizowanych przez PKP S.A. w latach 2012-2015. Wpisuje się ona w największy w historii kolei program modernizacyjny, którego łączna wartość na lata 2012-2015 to 30 mld zł. Dzięki tym nakładom już teraz pasażerowie mogą korzystać z nowoczesnych dworców, szybciej i bardziej komfortowo dojeżdżać do celu – mówi Piotr Ciżkowicz, Członek Zarządu PKP S.A.

Całościowy koszt projektu to ok. 197 mln zł.