Dwupiętrowe mieszkanie na Żoliborzu. Zaglądamy do środka!

Dwupiętrowe mieszkanie na Żoliborzu o łącznej powierzchni 80 metrów kwadratowych zaprojektowały  Martyna Duch-Kupis i Daria Wachowicz z pracowni Dash Interiors. Mieszkanie jest podzielone na dwie kondygnacje. Konieczne było wprowadzenie zmian ukladu deweloperskiego  tak, by maksymalnie wykorzystać potencjał projektowanej przestrzeni.
Na parterze została otwarta kuchnia i zmniejszona łazienka dla gości, dzieki czemu cześć dzienna stała się przestronna. Dodatkowo na parterze została wprowadzona lekka ażurowa ścianka ze szkla ryflowanego, wydzielająca salon i hol. Schody zostały wykonane z blachy stalowej, polakierowanej w kolorze złamanej bieli, które swoja lekką formą współgrają z salonem. Klientom zależało na stworzeniu spójnej inspirowanej natura przestrzeni, w której zostaną wykorzystane naturalne, ponadczasowe materiały.
“Postawiłyśmy na jasną bazę, która skupiona jest wokół palety złamanych bieli, beży i szarości. Podłoga to parkiet w odcieniu naturalnego drewna, który został przełamany mocniejszymi elementami takimi jak drewniana kuchnia, zabudowa grzejnika czy szafka rtv. Całość uzupełniają miękkie tkaniny o naturalnych splotach. W kuchni został wykorzystany spiek kwarcowy, który swoją strukturą i kolorem nawiązuje do betonu i współgra z drewnianymi frontami kuchennymi. Górne szafki kuchenne, polakierowane zostały w kolorze złamanej bieli, która stanowi, jak już wcześniej zostało wspomniane, bazę  dla całego projektu.” – tłumaczą architektki
Piętro zostało zaprojektowane od zera, została wydzielona sypialnia, gabinet oraz łazienka. W sypialni, główną rolę gra ściana w stylistyce wabi sabi, której surowy charakter kontrastuje z miękkimi, tkaninami i drewnem. Łazienka to pomieszczenie, której bazę stanowią proste płytki w kolorze beżowym, przełamane brudnym odcieniem pomarańczu, na który zostały pomalowane ściany. Szafka pod umywalkę została wykonana z drewna a blat to spiek kwarcowy. Dla kontrastu baterie oraz grzejnik są w kolorze czarnym.
Projekt: Dash Interiors Martyna Duch-Kupis i Daria Wachowicz / https://www.facebook.com/interiorsdash/
Zdjęcia: Bartosz Jakubowski
Dwupiętrowe mieszkanie na Żoliborzu to nie pierwsza realizacja od Dash Interiors, którą mieliśmy przyjemność opisywać. Przypominamy: