Dwupoziomowe mieszkanie we Wrocławiu dla małżeństwa i dwójki dzieci

Ile kreatywności i uśmiechu można pomieścić na 100 mkw? Niezliczone ilości! Szczególnie gdy przestrzeń została zaaranżowana z myślą o tych, którym nie brakuje ani wyobraźni, ani chęci do zabawy. Przedstawiamy bardzo udaną realizację architektów z pracowni 28 Form.

Mieszkanie to najważniejsze miejsce w życiu każdego człowieka. Daje schronienie, umożliwia zabawę, to miejsce do pracy i nauki, dlatego tak ważne jest zaprojektowanie tej przestrzeni, aby korzystanie z niej było przyjemne i nie powodowało problemów.

Architekci z pracowni 28 Form stworzyli tutaj przestronną strefę dzienną, w której dominuje licząca ponad trzy metry długości wyspa kuchenna. To tutaj domownicy mają spędzać swój wolny czas, spotykać się z przyjaciółmi, wspólnie gotować i biesiadować. Jej blat, zlew i półki boczne wykonane zostały z plastycznego Corianu.

Do strefy nocnej, w której znajdują się sypialnie i łazienka, prowadzą dwuelementowe schody. Pierwsza ich część to schody skrzyniowe. Od strony wejścia do mieszkania sprytnie skrywają szafkę na buty, od strony salonu pełnią funkcję ścianki medialnej. Druga część prowadzi natomiast do sypialni domowników.

Fundamentem całego mieszkania jest cicha i ciepła podłoga korkowa. Aranżacji wnętrz w stylu skandynawskim, której charakterystycznym elementem jest m.in. biała cegła, towarzyszą naturalne materiały, takie jak drewno, len czy dywan z trawy morskiej. To właśnie czyni wnętrze ciepłym i przytulnym, dając wytchnienie po trudach dnia codziennego – tłumaczą autorzy projektu.

Zdjęcia: Photez

Projekt wnętrz: Patrycja Dąbrowska