Dwupoziomowy apartament na Żoliborzu

Dwupoziomowy apartament na Żoliborzu. Klatka schodowa robi wrażenie!

Dwupoziomowy apartament na Żoliborzu Artystycznym zaprojektowali architekci z pracowni KAEL Architekci. Projekt wnętrza powstał z myślą o młodych osobach, którym bardzo zależało na posiadaniu nietuzinkowego mieszkania w stylu modernistycznym.

Dwupoziomowy apartament na Żoliborzu charakteryzuje się otwartą przestrzenią dzienną, w której podziały są wyznaczone przez zaprojektowaną zabudowę i meble. Strefa master (sypialnia, garderoba oraz łazienka) zostały oddzielone przesuwną ścianką szklaną co maksymalizuje poczucie przestrzeni. Mieszkanie jest dobrze doświetlone dzięki licznym oknom wychodzącym na różne strony świata.

Część pełniąca funkcję salonu posiada dodatkowo dwukondygnacyjne przeszklenie oraz wysoki sufit – dzięki antresoli znajdującej się piętro wyżej. Minimalistyczne kręcone schody dodają niepowtarzalnego charakteru, a także pozwalają na oszczędność miejsca. Zaokrąglenia narożników wpisują się w kształt schodów spiralnych, które były najbardziej optymalną formą schodów w tym układzie mieszkania i przestrzeni dostępnej na klatkę schodową.

“Dodatkowo wpisują się w zaokrąglone narożniki występujące w polskim modernizmie, do którego nawiązywali twórcy osiedla. My natomiast dążyliśmy do tego by mieszkanie wpisywało się w ten kontekst. Drugi poziom apartamentu pełni głównie funkcję prywatnej strefy oraz przestrzeni do pracy.” – tłumaczą architekci z pracowni KAEL Architekci


“Projekt mieszkania jest efektem współpracy z inwestorami. Obserwacją preferowanego przez nich stylu oraz oczekiwań. Niektóre elementy wystroju zostały zaproponowane przez Inwestorów, a my staraliśmy stworzyć dla nich odpowiednie tło i zaplecze techniczne. Chcieliśmy by mieszkanie wpisało się w kontekst i charakter osiedla (Artystyczny Żoliborz). Elementami wyróżniającym wnętrze są zastosowane zaokrąglone krawędzie oraz meble o nietradycyjnym i oryginalnym wyglądzie. Dodatkowo w realizacji projektu na jednej ze ścian pojawi się mural uznanego artysty – Chazme.” – dodają architekci z pracowni KAEL Architekci

Ciekawostką jest fakt, że w apartamencie udało się wygospodarować przestrzeń na wygodną saunę z widokiem na panoramę Warszawy poprzez zastosowanie lustra weneckiego. Dzięki temu ciekawemu zabiegowi przebywanie w saunie nie jest monotonne, a przy tym nie cierpi na tym prywatność osób korzystających z niej.

Metryka projektu: 
Powierzchnia całego mieszkania: 160 metrów kwadratowych (Parter: 95m2, piętro: 65m2)
Architekci: KAEL Architekci (https://kael.eu/)
Zdjęcia: Rafał Chojnacki
O pracowni:
KAEL Architekci – przestrzeń do życia. Funkcjonalna, estetyczna, pełna harmonii. Własne miejsce. Komfortowe, klimatyczne, zgodne z oczekiwaniami mieszkańców. Tym się zajmujemy. Projektujemy budynki i wnętrza. Jesteśmy zespołem architektów, dla których światło, materiał, kształt, struktura mają znaczenie. Pracujemy tak, aby każdy w swoim najbliższym otoczeniu czuł się po prostu dobrze.

Co oferujemy? Dbałość o detal, odważne pomysły, indywidualne podejście, niepowtarzalne rozwiązania. Inspiruje nas natura. Cenimy harmonię, prostotę i funkcjonalność. Korzystamy z materiałów łączących w sobie piękno z najwyższą jakością. Architekturą zajmujemy się od 2010 roku. Realizujemy projekty na terenie całej Polski oraz za granicą. Projektujemy budynki, wnętrza mieszkalne, biurowe i usługowe. Współpracujemy z wieloma specjalistami z rożnych branż. Zapewniamy nadzór nad całym procesem projektowym i wykonawczym.  Więcej o pracowni przeczytacie na stronie: https://kael.eu/

Czytaj też: Wnętrza | Mieszkanie | Architektura w Polsce | whiteMAD na Instagramie | Warszawa