Dwupoziomowy apartament w Rzeszowie

Dwupoziomowy apartament w Rzeszowie. Zaglądamy do środka!

Dwupoziomowy apartament w Rzeszowie powstał na jednym z nowych osiedli mieszkaniowych. Wnętrze zaprojektowali architekci z pracowni bello.studio. “Naszym celem było stworzenie minimalistycznego wnętrza, ale nie nudnego!” – tak mówią o swoim projekcie architekci z rzeszowskiej pracowni bello. studio. Stąd wziął się pomysł na dodanie designerskich mebli oraz wprowadzenie koloru niebieskiego, który pojawia się w każdym pomieszczeniu, nawet w łazience. Zabieg ten przykuwa uwagę i sprawia, że wnętrze jest oryginalne i zapada w pamięci.

Cała przestrzeń charakteryzuje się prostymi formami i głównie jasnymi barwami. Przede wszystkim są to kolory bieli, szarości i beży, które przełamane zostały elementami z czarnego drewna oraz wspomnianymi już elementami niebieskimi w postaci dodatków. Salon to otwarta przestrzeń połączona z jadalnią oraz kuchnią. Zauważyć tutaj możemy abstrakcyjny obraz rzeszowskiego artysty, namalowany przy użyciu barw niebieskich na specjalne zamówienie pracowni właśnie na potrzeby tego projektu.

Na ścianach, w kilku miejscach pojawia się oświetlenie w formie pasów, które tworzą ciekawe kompozycje. Kolejny odważny element to lampa nad stołem jadalnianym w formie świecącej liny. A kuchnia znajdująca się w najmniej widocznym miejscu strefy dziennej to wyraz 100% minimalizmu, zabudowa jest w kolorze bieli przełamanej spiekiem z mocnym wzorem. Architekci mieli odwagę zastosować niebieską, transparentną wannę wykonaną z barwionej żywicy projektu włoskiej firmy Antonio Lupi.


Kontrowersyjna jest również wolnostojąca umywalka tej samej włoskiej marki. Jakby tego było mało niezaprzeczalnie zwraca na siebie uwagę graficzna tapeta za wanną i “zaplątana” lampa w formie świecących lin. Jak mówią architekci, zależało im aby akcent niebieski pojawiał się wszędzie, i także zaglądając do sypialni, doszukaliśmy się tego motywu. Znajdziemy tutaj oprawę lampy świecącą na niebiesko, która zdecydowanie zrywa z konwencjonalnym sposobem oświetlenia wnętrz mieszkalnych. Przy pierwszym spojrzeniu projekt wydaje się dosyć prosty i spokojny, jednak jeśli zagłębimy się w detale, zauważamy precyzyjnie dobrane designerskie akcesoria i nieprzypadkowe zabiegi, które zdecydowanie zaprzeczają standardowym rozwiązaniom.

“Projekt był dla nas sporym wyzwaniem, ale również przyjemną pracą w szukaniu tak oryginalnych rozwiązań! Mamy nadzieję, że każdy obserwator zauważy niekonwencjonalne rozwiązania, które w jakiś sposób go zainteresują, zaintryguję, po prostu… wywołują emocje” – podsumowują architekci z pracowni bello. studio.

Metryka projektu:
Projekt: Dwupoziomowy apartament w Rzeszowie
Powierzchnia: 75 metrów kwadratowych
Lokalizacja: Rzeszów
Inwestor: SBS Development (https://sbs-development.pl)
Architekci: bello.studio (https://bellostudio.pl/)

Opis pracowni:
Nazywamy się bello studio i jesteśmy rzeszowskim studiem projektowania wnętrz. Nasz zespół składa się z architektów, którzy doświadczenie zbierali w najlepszych pracowniach architektonicznych i architektury wnętrz w Polsce. To doświadczenie możemy teraz przenieść na projekty wnętrza, dbając o każdy szczegół projektu i późniejszej realizacji. Oprócz tego, że jesteśmy fanami nowoczesnych, śmiałych rozwiązań, pięknego designu i użytecznej architektury to równie dużą wagę przykładamy do organizacji, harmonogramów i dobrze poukładanego procesu wykończenia mieszkań, domów oraz przestrzeni użyteczności publicznej. Bierzemy pełną odpowiedzialność za nasze realizacje.

Czytaj też: Architektura w Polsce | Wnętrza | Apartament | Mieszkanie | Minimalizm | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły