Dwupoziomowy apartament w Zielonej Górze. Jest elegancki i przestronny!

Dwupoziomowy apartament w Zielonej Górze o łącznej powierzchni 120 m2, znajduje się w budynku zabudowy wielorodzinnej. Kompleksowy projekt, uwzględniający nowy układ funkcjonalny oraz aranżację wnętrz z elementami dekoratorstwa, powstał w zielonogórskiej autorskiej pracowni Mindful Architekci.

W porozumieniu z klientami, którzy przedstawili określoną wizję wnętrza, narodził się nietypowy układ funkcjonalny. W skład dwupoziomowego apartamentu, o niemałej powierzchni użytkowej wchodzą jedynie dwa “pokoje”. Na dolnej kondygnacji zaprojektowana została część prywatna, sypialnia z garderobą, salon kąpielowy, pomieszczenie gospodarcze oraz komunikacja. Górna kondygnacja to otwarta strefa dzienna, a w niej salon, jadalnia, aneks kuchenny oraz mała toaleta.


Dwupoziomowy apartament w Zielonej Górze utrzymany jest w delikatnych, pastelowych odcieniach. Wszechobecną biel, uzupełnia jasne dębowe drewno, naturalne beże, satynowe szarości i dyskretne pudrowe barwy podkreślone czernią detali. We wnętrzach pojawiają się także materiały wykończeniowe inspirowane naturą. Takie jak wielkoformatowe płytki w salonie kąpielowym, czy spieki kwarcowe w aneksie kuchennym z dekorem marmuru. Wszystko to łączy efektowna drewniana podłoga, ułożona w klasyczną jodełkę. Wybrane przestrzenie, otulone zostały przez lniane zasłony, które załamując promienie słoneczne tworzą przy tym przepiękne, miękkie światło wewnątrz apartamentu.

Niezaprzeczalnie przyciągającym wzrok elementem w mieszkaniu są schody. Indywidualnie zaprojektowane, potraktowane zostały jako swego rodzaju rzeźba. Proste w formie stopnie o konstrukcji dywanowej, uzupełnia ciemna stalowa balustrada. Wiele takich autorskich rozwiązań, można dostrzec w różnych częściach apartamentu. Poczynając od potężnych pivotowych drzwi prowadzących do salonu kąpielowego, aż po inne drobiazgi, takie jak ukryta klamka w drzwiach do pomieszczenia toalety na piętrze. Schodom na poziomie parteru towarzyszy duża industrialna szklana ściana, która nadaje tym subtelnym wnętrzom nieco więcej charakteru. Oddziela ona sypialnię i garderobę od komunikacji, tym samym ją doświetlając.

Większość zabudów stałych została zaprojektowana i wykonana na specjalne zamówienie przez zaprzyjaźnionego stolarza.Pozostałe meble i inne elementy wyposażenia, starannie dobrano i osadzono w przestrzeni. Decydując się na konkretne firmy od samego początku wiedzieliśmy, że chcemy połączyć polskie wzornictwo z europejskim. Ostatecznie nawiązał się dialog takich marek jak HAY, FAMEG, FLOS oraz wiele innych.

O architektach: 
Mindful Architekci to młody zespół, lecz stworzony przez ludzi z wieloletnim doświadczeniem. Zajmujemy się nie tylko aranżacją wnętrz, ale również szeroko pojętym projektowaniem architektury. Kompleksowo podchodzimy do podejmowanych tematów. Łączymy ze sobą odważne i nowatorskie projektowanie, uwzględniające zrównoważone podejście i innowacyjne rozwiązania techniczne. Projektowanie to nasza pasja i styl życia. Więcej na temat pracowni przeczytasz TUTAJ: https://mindfularchitekci.pl

Czytaj też: Mieszkanie | Apartament | Wnętrza | Architektura w Polsce | Meble | whiteMAD na Instagrami

źródło: https://mindfularchitekci.pl
zdjęcia: Krzysztof Strażyński STUDIO / https://www.instagram.com/krzysztof.strazynski/