Dywan, który zmienił się w stół. Poznajcie projekt Stumble Upon

Stumble Upon to projekt stołu, który do złudzenia przypomina dywan. Zaprojektował go włoski projektant Alessandro Isola.

Alessandro Isola uwielbia, kiedy projekty jego autorstwa odpowiadają na konkretne potrzeby człowieka. W pracy stara się być jak psycholog, który obserwuje ludzi, analizuje ich zachowanie i próbuje odpowiedzieć na ich potrzeby. Przykładem takiego podejścia do projektowania jest stół Stumble Upon.

Bezpośrednią inspiracją do jego powstania były fałdki powstające na dywanach. Dla architekta oznacza to ruch, wykonanie pewnej czynności. Taka fałdka najczęściej irytuje, bo przełamuje gładką powierzchnię dywany. Włoski projektant wykorzystał ten motyw i zaprojektował stół, który wygląda jakby powstał z zagięcia rogu dywanu do środka. W przypadku dywanów taki zabieg sprawia, że można dostrzec elementy kryjące się na spodzie dywanów. W ten sposób można łatwo sprawdzić jakość tkaniny i produkcji. W przypadku stołu spód dywanu okazuje się być gładką i błyszczącą powierzchnią, na której z powodzeniem można ustawić przedmioty. Musimy przyznać, że stół włoskiego projektanta wywarł na nas ogromne wrażenie.

zdjęcia: Alessandro Isola