Dywan kwiatowy w centrum Poznania. To podziękowanie dla pomagających Ukrainie

Dywan kwiatowy powstał w Parku Adama Mickiewicza w Poznaniu, tuż przed Teatrem Wielkim. Dywan powstał, by podziękować wszystkim, którzy pomagają Ukrainie.

Ma kształt ogromnego serca, w którym krzyżują się dłonie z flagą Polski oraz Ukrainy. Dywan kwiatowy wieńczy napis “Podaj rękę Ukrainie”.

Kwietną instalację wykonano ze 150 tysięcy tulipanów. Dywan powstał, aby podziękować organizacjom i osobom indywidualnym za ich zaangażowanie w działanie na rzecz pomocy uchodźcom. – Dywan jest żywym pomnikiem dla osób, które odeszły od nas z powodu wojny, pozostały na niej, bądź przybyły do Poznania i Wielkopolski uciekając od jej niebezpieczeństwa – informuje Stowarzyszenie Naukowo- Techniczne inżynierów i techników ogrodnictwa oddział w Poznaniu, które zainicjowało akcję tworzenia kwietnych dywanów w sercu Wielkopolski. Do akcji przyłączyli się również studenci Koła Naukowego Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.


Kolejny rok przyłączamy się do akcji, która niesie ze sobą wyjątkowy wymiar społeczny. To wyraz solidarność z naszymi gośćmi z Ukrainy – dodaje Klaudia Beker z Zarządu Zieleni Miejskiej w Poznaniu.

Zarząd Zieleni Miejskiej udostępnił teren, aby można było dywan zrealizować.

IX Poznańskie Dywany Kwiatowe realizowane są wspólnie ze Stowarzyszeniem Naukowo- Technicznym Inżynierów i Techników Oddział w Poznaniu (SITO), które jest jednocześnie pomysłodawcą przedsięwzięcia. Akcję zapoczątkowano w 2013 roku. Od tego czasu co roku w parku A. Mickiewicza pojawiają się kwietne kompozycje, nawiązujące do ważnych wydarzeń.

Czytaj też: Poznań | Ciekawostki | Wydarzenia  | Zieleń | Miasto | whiteMAD na Instagramie

źródło: UM Poznań

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły