Dzieła sztuki na talerzu. Praca magisterska Aleksandry Liszewskiej

Dzieła sztuki na talerzu od Aleksandry Liszewskiej, absolwentki studiów magisterskich z Wzornictwa na ASP w Warszawie robią wrażenie! Połączenie naczyń i poezji, czyli smaku. Projekt sensorycznego doświadczenia, które angażuje wszystkie zmysły. POETRY to część projektu, która odpowiada za proces tworzenia smaku i komponowania dań oparty na pobudzeniu zmysłów. 

Kompozycje dań inspirowane malarstwem abstrakcyjnym, czyli zestawieniem ze sobą plam kolorów, kształtów oraz tekstur są odpowiedzialne za element tajemnicy. Pomagają w odkryciu posiłku od zmysłu wzroku, przez tekstury rozpoznawane zmysłem dotyku na języku, po smak i składniki zawarte w kompozycji.


FOOD PAIRING. Kompozycje smakowe są stworzone na zasadzie food pairingu, czyli zestawieniu ze sobą nieoczywistych połączeń smakowych. POTTERY to projekt naczyń, które zostały zaprojektowane, tak aby razem z daniami tworzyły malarski obraz. Miękka forma i pofalowana linia przekroju miseczek podkreśla płynność zup, które mogą przybierać różnego rodzaju organiczne kształty. Talerz o średnicy prawie 30cm, tworzy swojego rodzaju płótno do malowania deserów. Tak powstały prawdziwe, abstrakcyjne dzieła sztuki na talerzu!

O autorce:
Nazywam się Aleksandra Liszewska i jestem projektantką scenografii, produktu i grafiki. Przez ostatnie cztery lata miałam okazję pracować w różnych miejscach w Europie nad projektami architektonicznymi, wzorniczymi i artystycznymi. Dzięki interdyscyplinarnej pracy zespołowej nauczyłam się kompleksowego podejścia do procesu projektowania. Moje prace są dość zróżnicowane, od naturalnych, minimalistycznych form po bardziej abstrakcyjne, awangardowe i kolorowe projekty. We wszystkich projektach staram się stosować materiały przyjazne środowisku, projektować zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz myśleć o potrzebach użytkowników. Chciałabym tworzyć lepszą przyszłość dla naszej planety i więcej doznań sensorycznych dla ludzi.

Czytaj też: Sztuka | Kultura | Portfolio | whiteMAD na Instagramie  | Ceramika | Malarstwo

źródło: materiały prasowe / Aleksandra Liszewska / Dzieła sztuki na talerzu. Praca magisterska Aleksandry Liszewskiej

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły