dzielnice warszawy

Dzielnice Warszawy na biżuterii. Niezwykły projekt studentki

Kolekcja biżuterii „022” powstała w ramach pracy dyplomowej, której autorką jest Kasia Szafarska, studentka Wzornictwa na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Młoda projektantka przedstawiła wybrane dzielnice Warszawy na biżuterii.

Kasia obroniła swój projekt z wyróżnieniem. I nic w tym dziwnego! Przygotowała przemyślany projekt, który pełen jest symboliki i stanowi połączenie świata mody i architektury. Projektantka przygotowała zestaw srebrnej biżuterii inspirowanej wybranymi dzielnicami Warszawy. Studentka postrzega polską stolicę jako ważny ośrodek dla projektantów i klientów, którzy są świadomi dobrego wzornictwa. 

Inspirując się różnorodnością tego miasta i świadomością mieszkańców nad istotą dobrego designu, w ramach projektu dyplomowego wykonałam serię biżuteryjnych ozdób, będących symbolicznym odbiciem wybranych dzielnic stolicy. Kolekcja biżuterii to projekt autotematyczny,przedstawia subiektywny obraz pięciu wybranych warszawskich rejonów, wykreowany na podstawie osobistej analizy i zdobytej wiedzy – mówi autorka projektu.

W serii „022” znalazły się przedmioty symbolizujące dzielnice: Ursynów, Praga-Północ, Powiśle, Saska Kępa i Żoliborz. Sama nazwa „022” nawiązuje do numeru kierunkowego do Warszawy.

dzielnice warszawy

Projektantka najpierw przeprowadziła analizę emocjonalną i wizualną każdej z dzielnic, a następnie przygotowała mapę myśli i modeli 3D. W ten sposób powstały formy, które stały się przedmiotowym odbiciem danego miejsca. Na podstawie przygotowanych wizualizacji oraz rysunków technicznych pracownia jubilersko-szlifierska Arlekin w Krakowie ręcznie wykonała formy biżuteryjne ze srebra.

Poszczególne ozdoby mają przesadzoną formę, to celowy zabieg projektantki, która chciała, by przedmioty intrygowały, prowokowały do dogłębniejszego zapoznania się z historią miejsca, którego dotyczy dana biżuteria. Autorce gratulujemy wyróżnienia i trzymamy kciuki za jej kolejne projekty!

Czytaj też: Biżuteria | Warszawa | Polscy projektanci | Ciekawostki

źródło: Kasia Szafarska