Dzień Psa. Nasz redakcyjny Groszek przygotował zestawienie ulubionych psich tematów!

Dzień Psa w Polsce przypada na 1 lipca. Z tej okazji, nasz nieoceniony współpracownik redakcji – Groszek – przygotował (z naszym lekkim wsparciem) zestawienie jego ulubionych artykułów, które pojawiły się w naszym serwisie w ostatnich miesiącach. Przeczytajcie, o czym psy szczekają na mieście! 

SCHRONIENIA DLA BEZDOMNYCH PSÓW. ROBIĄ JE ZE STARYCH BILBORDÓW.

Schronienia dla bezdomnych psów są projektem tajlandzkiej organizacji społecznej Stand for Strays. Stworzyli oni projekt “Homeless Allot Model”, czyli funkcjonalne schronienie dla bezpańskich psów wykonane z billboardów pochodzących z recyklingu. Konstrukcja jest łatwa do rozłożenia i może być ustawiona w dowolnym miejscu. Według badań tajlandzkiego Departamentu Rozwoju Zwierząt Gospodarskich dotyczących populacji psów z 2016 roku, 750 000 z 6,7 miliona psów w Tajlandii to psy bezpańskie, a ich liczba do dziś stale rośnie. Szacuje się, że w samym Bangkoku żyje od 100 000 do 300 000 psów ulicznych. Zwierzęta te żyjące wyłącznie dzięki litości lokalnej społeczności, przemierzając ulice, są stale narażone na trudne warunki pogodowe, wypadki i znęcanie się.

Cały artykuł dostępny tutaj: https://www.whitemad.pl/schronienia-dla-bezdomnych-psow-robia-je-ze-starych-bilbordow/ SKANER PSICH NOSÓW. POMOŻE ODNALEŹĆ ZGUBIONEGO PUPILA.

Skaner psich nosów nazwany NOSEiD to aplikacja, której celem jest stworzenie bazy danych podobnej do policyjnej bazy odcisków palców, dzięki której łatwiej będzie odnaleźć zagubionego pupila. Według badań autorów aplikacji NOSEiD z firmy IAMS 1 na 3 psy gubi się przynajmniej raz w ciągu swojego życia. W samych tylko Stanach Zjednoczonych skąd pochodzi aplikacja każdego roku zgłaszanych jest 10 milionów zaginięć psów. Skaner psich nosów ma pomóc w ich namierzeniu.

Cały artykuł dostępny tutaj: https://www.whitemad.pl/skaner-psich-nosow/


MIESZKANIE W KATOWICACH. POWSTAŁO DLA PARY MŁODYCH LUDZI I ICH PSÓW!

To jedno z tych mieszkań, w których zakochujemy się od pierwszego wejrzenia. Funkcjonalne, estetyczne, a do tego świetnie zaprojektowane. Poznajcie Whippets’ Flat – mieszkanie pary młodych ludzi z Katowic i ich psów – whippetów.

Projekt powstał w pracowni architekta Grzegorza Layera. Mieszkanie ma niewiele ponad 67 metrów kwadratowych i znajduje się na jednym z katowickich osiedli. Architekt postanowił zaprojektować przestrzeń w taki sposób, by wyraźnie oddzielić część dzienną, w której znalazł się salon i otwarta kuchnia, od części przeznaczonej wyłącznie dla właścicieli. W tej drugiej znalazła się sypialnia oraz łazienka.

Cały artykuł dostępny tutaj: https://www.whitemad.pl/mieszkanie-w-katowicach-powstalo-dla-mlodego-malzenstwa-i-ich-psow/


EKOLOGICZNE BUTY Z GRZYBÓW I PSIEJ SIERŚCI. SĄ BIODEGRADOWALNE!

Ekologiczne buty z grzybów i psiej sierści zaprojektowała niemiecka projektantka Emilie Burfeind. Jej celem było stworzenie ekologicznej i biodegradowalnej alternatywy dla tradycyjnych butów, które w zdecydowanej większości wykonane są ze sztucznych materiałów.

Buty z grzybów i psiej sierści nazwane Sneature (połączenie słów sneakers i nature) autorstwa niemieckiej projektantki Emilie Burfeind mają być odpowiedzią na proekologiczne zmiany w branży modowej. Jak zaznacza obecnie większość obuwia wykonana jest z nieekologicznych pianek, gumy, nylonu, czy kopolimer etylenu i octanu winylu (EVA), które na wysypiskach śmieci mogą rozkładać się nawet 1000 lat. 

Cały artykuł dostępny tutaj: https://www.whitemad.pl/ekologiczne-buty-z-grzybow-i-psiej-siersci/


PSYJACIELE – WYJĄTKOWE AKCESORIA DLA ZWIERZĄT OD POLSKICH PROJEKTANTÓW

To przeciwieństwo niskiej jakości akcesoriów z sieciówek. Psyjaciele to polska marka, która angażuje rodzimych projektantów w tworzenie przedmiotów dla zwierząt. Przeglądamy ich genialne kolekcje. W portfolio marki Psyjaciele.com dostępne są akcesoria dla psów i kotów. To między innymi legowiska, obroże, smycze, muszki dla psów i zabawki. Podobne akcesoria powstał dla kotów. Marka produkuje też akcesoria dla ludzi, w tym przypadku powstały między innymi torby i nerki. Psyjaciele to rodzinna marka założona przez Gośkę i Krzyśka, wielkich fanów czworonogów. Osobiście posiadają ich kilka. Paczka Psyjaciół składa się z dwóch szorstkowłosych „adopciaków” – Kiszki i Rupiecia i kota Trzebabieca.

Cały artykuł dostępny tutaj: https://www.whitemad.pl/psyjaciele-wyjatkowe-akcesoria-dla-zwierzat-od-polskich-projektantow/ 


89-LETNIA EMERYTKA USZYŁA 450 KOCÓW I SWETERKÓW DLA PSÓW ZE SCHRONISKA.

Takie historie poruszają nasze serca. Prezentujemy wam dokonania Pani Maisie Green, która postanowiła poświęcić ostatnie lata swojego życia na wspieranie bezdomnych zwierzaków. Maisie Green to 89-letnia emerytka mieszkająca w Wielkiej Brytanii. Starsza pani, która jak sama mówi nienawidzi nudy, postanowiła poświęcić nadmiar wolnego czasu na pomaganie bezdomnym psiakom z lokalnego schroniska. Maisie nawiązała współpracę ze schroniskiem zaraz po tym gdy usłyszała komunikat DogsTrust, w którym organizacja zachęca mieszkańców do dziergania koców i sweterków, które pomogą bezdomnym psom przetrwać w cieple zimę. „Każdy, kto chciałby pomóc naszym podopiecznym, może udziergać mu na drutach sweterek lub kocyk. Nasze pieski będą za to wdzięczne” – napisało Dogs Trust na swojej stronie.

Cały artykuł dostępny tutaj: https://www.whitemad.pl/89-letnia-emerytka-uszyla-450-kocow-i-sweterkow-dla-psow-ze-schroniska/
JEST KOMFORTOWE. W POZNANIU OTWARTO NOWE SCHRONISKO DLA ZWIERZĄT

Nowe schronisko dla zwierząt w Poznaniu ma miejsce dla 300 psów i prawie 300 kotów. To najnowocześniejsze tego typu miejsce, w którym zwierzęta będą mogły czekać na nowych właścicieli w lepszych warunkach.Schronisko zbudowano przy ulicy Kobylepole. Obiekt składa się z budynku biurowo-administracyjnego, w którym przeprowadzane będą adopcje i przyjmowane zwierzęta, części socjalnej dla pracowników i wolontariuszy oraz nowoczesnej i dobrze wyposażonej przychodni weterynaryjnej, która obsługuje też część szpitalną – oddzielną dla psów i kotów. Obiekt zbudowała firma Pekabex Bet.

Cały artykuł dostępny tutaj: https://www.whitemad.pl/jest-komfortowe-w-poznaniu-otwarto-nowe-schronisko-dla-zwierzat/


COŚ DLA WIELBICIELI PSÓW, DOBREGO DIZAJNU I… SPOKOJU

Zatyczki do uszu to bez wątpienia wybawienie dla każdego, kto pragnie choć chwili w ciszy i spokoju. W coraz głośniejszym świecie, zatyczki stały się pożądanym gadżetem. Na rynku brakowało jednak takich, które dodatkowo wyglądałyby ciekawie. Zatyczkami zainteresowali się projektanci ze studia +D. Stworzyli serię kolorowych zatyczek, które swym wyglądem przypominają jamnika. Takie zatyczki są nie tylko ładne i zabawne, ale dodatkowo dzięki specjalnemu łączeniu łatwiejsze w przewożeniu. Specjalne rozwiązanie sprawia, że trudno je zgubić. Materiał z którego są wykonane jest hipoalergiczny i łatwy do czyszczenia. Dostępne są 6 kolorach i kosztują około 11 dolarów.


ZWIERZAKI UCIEKAJĄCE PRZED WOJNĄ. POMAGAJĄ IM KRAKOWSCY WOLONTARIUSZE

Troska o los pokrzywdzonych zwierząt przyświeca grupie wolontariuszy, którzy od pierwszych dni wojny w Ukrainie pomagają zwierzakom przyjeżdżającym na krakowski dworzec. Skala ich pomocy jest ogromna!

Przez pierwsze trzy tygodnie wojny przez dworzec w Krakowie przewinęły się tysiące zwierząt. Wśród nich są nie tylko psy i koty, ale także szynszyle, świnki morskie czy nawet egzotyczne papużki. To zrozumiałe – osoby uciekające z Ukrainy zabierają ze sobą ukochane zwierzęta, wyruszając w długą i wyczerpującą wyprawę po Europie. Dla wielu Kraków jest stacją docelową, jednak często przed nimi dalsza podróż. Dlatego grupa wolontariuszy stworzyła w hali krakowskiego budynku dworca stanowisko, gdzie można za darmo otrzymać jedzenie oraz potrzebne akcesoria.

Cały artykuł dostępny tutaj: https://www.whitemad.pl/zwierzaki-uciekajace-przed-wojna-pomagaja-im-krakowscy-wolontariusze/


PSIAKI ZE SCHRONISKA W SZCZECINIE BOHATERAMI KALENDARZA

Przed obiektywem aparatu stanęły bezdomne psy ze schroniska dla zwierząt przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie. Bohaterzy poszczególnych miesięcy pozowały na tle charakterystycznych obiektów miasta.

Autorką zdjęć opublikowanych w kalendarzu jest Anna Gajdzińska, która inicjatywę wspiera już od kilku lat. Tym razem sfotografowała zwierzęta na tle różnych zakątków Szczecina. Widzimy psiaki na Różance, na placu Orła Białego, w Parku Kasprowicza czy nad wodą. Kalendarz kosztuje 40 złotych, można go kupić w siedzibie schroniska lub zamówić z dostawą do domu. Za wysyłkę kalendarza nie trzeba dodatkowo płacić. Dochód z dystrybucji kalendarzy w całości zostanie przekazany na zakup karmy dla podopiecznych schroniska.

Cały artykuł dostępny tutaj: https://www.whitemad.pl/psiaki-ze-schroniska-w-szczecinie-bohaterami-kalendarza/
NOWOCZESNY SKLEP ZOOLOGICZNY. W NIM BASEN DO NAUKI PŁYWANIA, KAWIARNIA, WETERYNARZ I PSI FRYZJER. 

Sklepy zoologiczne często wyglądają bardzo podobnie. Worki z psią karmą leżą pod ścianami, kolorowe smycze i akcesoria są zawieszone na regałach i co absurdalne – klienci ze zwierzakami często nie są mile widziani w sklepie. Nova Pet Store to nowo powstałe miejsce w chińskim mieście Hangzhou, które oferuje całkowicie inny poziom obsługi. Nova Pet Store to nowoczesny i wyjątkowo elegancki sklep zoologiczny, który został połączony z kawiarnią. To, co wyróżnia go na pierwszy rzut oka to wystrój wnętrz. Minimalistyczne białe ściany przełamane zostały złotymi akcentami i surowym betonem architektonicznym. Trudno tu szukać kolorowych akcesoriów porozwieszanych na ścianach, czy wielokilogramowych worków z psią karmą.

Cały artykuł dostępny tutaj: https://www.whitemad.pl/nowoczesny-sklep-zoologiczny-w-nim-basen-do-nauki-plywania-kawiarnia-weterynarz-i-psi-fryzjer/


PIES PATRON MA SWÓJ MURAL W RÓWNEM. OTO CZWORONOŻNY BOHATER Z UKRAINY!

Wołodymyr Zełenski przyznał odznaczenie Patronowi, dzielnemu psu-saperowi, który wraz ze swoim opiekunem bierze udział w rozminowywaniu ukraińskiej ziemi. Małego bohatera docenili również mieszkańcy Równego, gdzie pojawił się mural poświęcony jemu oraz innym cichym bohaterom wojny w Ukrainie!

Odznaczenie z rąk prezydenta Ukrainy w imieniu Patrona (co po ukraińsku znaczy tyle co… nabój!) odebrał jego właściciel i opiekun, saper Mychajło Iljew. Uroczystość odbyła się w obecności premiera Kanady, który w miniony weekend przebywał w Kijowie. W ostatnim czasie ratownicy stworzyli filmiki edukacyjne, gdzie Patron podpowiada dzieciom i dorosłym, jakich zasad bezpieczeństwa powinni przestrzegać na terenach, na których mogą znajdować się miny i materiały wybuchowe.

Cały artykuł dostępny tutaj: https://www.whitemad.pl/pies-patron-ma-swoj-mural-w-rownem-oto-czworonozny-bohater-z-ukrainy/ 


W imieniu Groszka i całej naszej redakcji, życzymy wszystkim psiakom i ich właścicielom wszystkiego co najlepsze! Niech Dzień Psa będzie pełen radości, smaczków i spacerów!