EDYN – TECHNOLOGIA W TWOIM OGRODZIE

Grupa  Yves Behar zaprojektowała system ogrodowy Edyn,  który pozwala tworzyć  i pielęgnować ogród jak nigdy dotąd. Edyn – inteligenty system ogrodowy składa się z czujnika oraz w rozbudowanej wersji zaworu do wody.

Czujnik umieszcza się w ziemi,który następnie czyta  poziom składników odżywczych, wilgoci ziemi i powietrza, promieni słonecznych i innych czynników zewnętrznych, które wpływają na ogólny stan zdrowia roślin. Następnie dane te przesyłane są za pomocą wi-fi do smartfona wraz z  informacjami co należy zrobić aby te czynniki poprawić.  Czujnik zasilany jest przez akumulator litowo-polimerowy uzupełniany poprzez zintegrowane panele fotowoltaiczne.

Edyn ma na celu pozyskanie środków (dzięki serwisowi Kickstarter.com) do sfinalizowania prac związanych z oprogramowaniem oraz uruchomienia  pierwszej serii produkcyjnej. Sam czujnik zamówić już można w cenie 79 dolarów. Wraz z zaworem wody to koszt już 159 dolarów. Zakładając, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, urządzenie zostanie rozsyłane wiosną przyszłego roku.

Edyn Hardware and Software from Edyn on Vimeo.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły