Efekty 3D, 200 dronów oraz latające Ferrari! Tak wyglądał koncert Drake’a!

Koncerty największych gwiazd od lat nie opierają się tylko na muzyce. Artystom towarzyszą co raz to nowsze technologie, które wynoszą spektakl na jeszcze wyższy poziom. W tym przypadku dosłownie!

Nowa trasa koncertowa Drake’a nazwana Super Democratic Tour sprawiła, że o kanadyjskim raperze mówią na całym świecie. Koncert Drake’a został wzbogacony o zaawansowane technologiczne iluminacje świetlne, które są wyjątkowo realistyczne. Dzięki diodom LED zamontowanym pod nogami artysty na scenie pojawiły się niesamowite wizualizacje. Przedstawiały one między innymi boisko do koszykówki, samolot wykonany z lodu, który pęka na znak rapera, a nawet olbrzymi czarny skorpion nawiązujący do jego poprzedniej płyty.


Uwadze nie mogło również umknąć luksusowe żółte Ferrari, które przeleciało nad widzami oglądającymi koncert. Zostało ono podwieszone do olbrzymiego balonu z helem. Jak zaznaczają eksperci, to pierwszy raz, gdy wykorzystano taki efekt na zamkniętym stadionie. Kolejnym ważnym elementem było 200 dronów, które latały nad trybunami, tworząc iluminacje świetlne poruszające się w rytm muzyki. Reżyserem koncertu był Willo Peron, znany dyrektor kreatywny, który współpracuje z takimi gwiazdami jak Rihanna, czy Kanye West.