Koncerty największych gwiazd od lat nie opierają się tylko na muzyce. Artystom towarzyszą co raz to nowsze technologie, które wynoszą spektakl na jeszcze wyższy poziom. W tym przypadku dosłownie!

Nowa trasa koncertowa Drake’a nazwana Super Democratic Tour sprawiła, że o kanadyjskim raperze mówią na całym świecie. Koncert Drake’a został wzbogacony o zaawansowane technologiczne iluminacje świetlne, które są wyjątkowo realistyczne. Dzięki diodom LED zamontowanym pod nogami artysty na scenie pojawiły się niesamowite wizualizacje. Przedstawiały one między innymi boisko do koszykówki, samolot wykonany z lodu, który pęka na znak rapera, a nawet olbrzymi czarny skorpion nawiązujący do jego poprzedniej płyty.

Uwadze nie mogło również umknąć luksusowe żółte Ferrari, które przeleciało nad widzami oglądającymi koncert. Zostało ono podwieszone do olbrzymiego balonu z helem. Jak zaznaczają eksperci, to pierwszy raz, gdy wykorzystano taki efekt na zamkniętym stadionie. Kolejnym ważnym elementem było 200 dronów, które latały nad trybunami, tworząc iluminacje świetlne poruszające się w rytm muzyki. Reżyserem koncertu był Willo Peron, znany dyrektor kreatywny, który współpracuje z takimi gwiazdami jak Rihanna, czy Kanye West.